Bezpieczeństwo podczas inwestowania

Bezpieczeństwo podczas inwestowania

Warto przeczytać

Jak czerpać korzyści z inwestowania? Jak zachować bezpieczeństwo transakcji? Sprawdź, co należy zrobić przed zakupem kryptowalut.

Przy każdej inwestycji najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo transakcji oraz przechowywania wpłaconego kapitału. Jeśli zrobisz to przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, możesz czerpać korzyści z inwestycji w kryptowaluty.

Bezpieczeństwo podczas inwestowania

W 2009 roku pojawiła się pierwsza kryptowaluta, czyli bitcoin. Wydawać się mogło, że jest to tylko tymczasowa moda, którą nikt się nie przejmował. Podczas gdy technologia blockchain stojąca za bitcoinem robiła wrażenie na społeczności technicznej, nie wzbudzała zainteresowania zwykłych ludzi jako opcja inwestycyjna. Teraz, po ponad dekadzie, wiele kryptowalut weszło na rynek inwestycyjny, a bitcoin pojawił się jako pierwszy w kolejce z najwyższą wartością.

W tej chwili inwestowanie w kryptowaluty jest na radarze każdego tradera. Osoby, które kupiły kryptowalutę w 2017 roku przed eksplozją cenową, zbierają korzyści z decyzji inwestycyjnej swojego życia. Jak bezpiecznie rozpocząć swoją podróż finansową z kryptowalutą?

Jak rozpocząć inwestowanie?

Podobnie jak rynek giełdowy, rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny, co oznacza, że ceny będą rosły i spadały w sposób nieprzewidywalny. Rozsądnie jest inwestować w kryptowaluty dopiero wtedy, gdy upewnisz się, że masz wystarczająco dużo płynnych środków na co najmniej 6 miesięcy bez żadnych długów. Kiedy już to wyjaśnisz, zacznij od inwestowania w akcje (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), aby zrozumieć swoją zdolność do radzenia sobie z ryzykiem. Kiedy już wiesz, że możesz poradzić sobie ze wzlotami i upadkami, odłóż niewielką część swoich pieniędzy na inwestycje w kryptowaluty. Jeśli to możliwe, ogranicz obrót kapitału do 5-10% swoich dochodów.

Na rynku jest teraz ogromny wybór kryptowalut z wieloma cenami. Wskazane jest, aby inwestować w 5 różnych mniej popularnych kryptowalut o mniejszej wartości. Aby wybrać właściwą cyfrową walutę, należy wykonać dużo badań i zasięgnąć wielu informacji. Bądź świadomy tego, co dzieje się na rynku, zrób listę 5 najlepiej radzących sobie kryptowalut i obserwuj ich wykres wzrostu. W tej chwili bitcoin jest największą kryptowalutą na świecie, jak również najbardziej zaufaną obok ethereum, ripple, litecoin i binance coin.

Dlaczego research i długa obserwacja jest najważniejszą częścią twojej podróży inwestycyjnej? W ciągu ostatniej dekady wiele kryptowalut, które weszło na rynek, albo straciło na wartości, albo zniknęło bez śladu. Oznacza to, że twoja inwestycja o wartości 100 złotych może zamienić się w okrągłe zero. Pochopne decyzje nie sprzyjają pomnażaniu zainwestowanego kapitału.

Kolejna sprawa to wybór odpowiedniej platformy inwestycyjnej. Zasadniczo jest to miejsce, w którym możesz kupić, sprzedać lub przechowywać swoje aktywa kryptowalutowe. Czy w Polsce można korzystać ze stron skierowanych do traderów? Dowiedz się jak korzystać z eToro.

Bezpieczeństwo podczas inwestowania

Ostatnią, bardzo istotną kwestią jest portfel kryptowalutowy. To oprogramowanie, które przechowuje klucz prywatny i publiczny, stanowiący połączenie między tobą a blockchainem, w którym znajdują się aktywa kryptowalutowe. Wiele osób myli portfele kryptowalutowe z miejscem przechowywania kryptowalut, ale w sensie technicznym pozwalają one po prostu uzyskać dostęp do kryptowaluty na blockchainie za pomocą adresu kryptowaluty znanego jako klucz. Bez klucza nie można przeprowadzić transakcji przy użyciu cyfrowej waluty. Możesz wysyłać i odbierać kryptowaluty podczas przejścia z dowolną firmą, która akceptuje je jako środek płatności. Wybór odpowiedniego portfela to gwarancja bezpieczeństwa i przechowywania wszystkich danych finansowych.

Jeśli postępujesz zgodnie z powyższymi krokami, jesteś gotowy do inwestowania w kryptowaluty. Bez względu na to, w jaką zainwestujesz, przygotuj się na pewną niestabilność i regularnie analizuj cenę.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments