Czy każdy kot powinien mieć podcinane pazurki

Czy każdy kot powinien mieć podcinane pazurki?

Dom i Ogród

Zastanawiasz się czy podcinać pazurki swojemu kotu? A może wystarczy, że kupisz mu drapak? Dowiedz się kiedy należy i nie należy je skracać.


Czy każdy kot powinien mieć podcinane pazurki?

Koty, które cały czas spędzają w domu, powinny mieć systematycznie obcinane pazurki dla własnej wygody. Jeśli będą zbyt długie, mogą przeszkadzać w chodzeniu i powodować dyskomfort. Pazurki skracamy specjalnymi cążkami lub gilotynką, które można kupić w sklepie zoologicznym. Nie nadają się do tego zwykłe nożyczki dla ludzi, ponieważ pazury kota są dużo twardsze i mają specyficzną budowę. Obcinamy tylko przezroczystą część. W tej różowej przebiegają naczynia i nerwy, dlatego trzeba być niezwykle ostrożnym, aby ich nie uszkodzić.

Drapak zaspokaja naturalną potrzebę kota jaką jest drapanie. Nasz pupil nie skróci jednak na nim swoich pazurków, a jedynie zetrze z nich martwą łuskę. Nie myślmy więc, że jeśli kupimy mu ten rekwizyt, to możemy odpuścić sobie obcinanie.

Sprawa wygląda inaczej u kotów, które wychodzą na zewnątrz. U tych czworonogów skracanie pazurków jest niewskazane z prostej przyczyny- kot potrzebuje ich do obrony przed napastnikami i do wspinania się. Uciekając przed niebezpieczeństwem zwierzę będzie mieć trudności, aby wejść np. na drzewo. Może też łatwo z niego spaść, a upadek może doprowadzić do kalectwa lub śmierci. Koty wychodzące nie potrzebują także drapaków, ponieważ potrzebę drapania zaspokajają na drzewach.

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments