Program Bitcoin Billionaire PL

Czym różnią się od siebie lokaty bankowe?

Polecane i promocje Pordnik

Przez umieszczeniem pieniędzy na lokacie bankowej należy dobrze zastanowić się nad tym, czy aby na pewno jest to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Czym różnią się od siebie lokaty bankowe?

 

Choćby z powodu zamrożenia gotówki, zazwyczaj na dość długi okres czasu. Wybór odpowiedniej lokaty bankowej warunkuje kilka czynników.

Czas trwania

Na rynku istnieją dwa typy tego produktu, a są nimi: lokaty krótko i długoterminowe. Jak sama nazwa wskazuje różnią się czasem na jaki są zakładane. Zaletą tej pierwszej jest to, że szybciej osiągniemy zysk i będziemy mogli znowu dysponować swoimi środkami. Jednak to lokata długoterminowa bardziej się opłaca.

Głównie dlatego, że banki będą mogły dłużej zarządzać naszymi pieniędzmi więc więcej nam za to zapłacą. Poza tym każde podawane w reklamie oprocentowanie należy widzieć jako roczne, a co za tym idzie: czym dłuższa lokata tym wyższy z niej zysk. Nie należy jednak całkowicie zapominać o lokatach krótkoterminowych, ponieważ banki często oferują promocje i nawet na dwu i trzymiesięcznej lokacie można dobrze zarobić.

Oprocentowanie

Występują trzy rodzaje: stałe, zmienne oraz dynamiczne. Pierwsze z nich jest oferowane najczęściej gdyż jest najbardziej przewidywalne. W tym przypadku nie trzeba bowiem liczyć się z wahaniami stóp procentowych, a co za tym idzie ma się niejako kwotę gwarantowaną. Oprocentowanie zmienne jest trochę bardziej skomplikowane, ponieważ wpływ na nie ma kilka czynników. Między innymi wspomniane wcześniej stopy procentowe, które ustalane są przez Radę Polityki Pieniężnej, a także warunki banku np.: poziom inflacji, czy analizy placówki. Oprocentowanie dynamiczne zwane także progresywnym stale zyskuje na popularności. Polega ono na stopniowym zwiększaniu oprocentowania w miarę upływu czasu trwania umowy. Niestety nie jest to najkorzystniejsza oferta, ponieważ nie rzadko bywa tak, że zysk jest mniejszy w porównaniu z innymi produktami. Dodatkowo klientowi dużo trudniej jest go obliczyć.

Własna działalność gospodarcza

Jednym z pierwszych pytań jakie klient usłyszy w placówce jest to czy prowadzi działalność gospodarczą. Posiadanie własnej firmy jest bardzo dobrze odbierane przez banki przy zakładaniu lokaty. Taka osoba obraca zazwyczaj większym kapitałem, dzięki czemu może negocjować lepsze warunki umowy – wyższe oprocentowanie, częstsza kapitalizacja odsetek. Właściciele firm mogą liczyć na liczne promocje lub szczególne lokaty bankowe np. nocne.

Warto pamiętać, że jeśli dysponuje się dużą kwotą pieniędzy (już powyżej 10 tysięcy złotych) to można negocjować z bankiem warunki umowy. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie wysokości oprocentowania.

Artykuł powstał dzięki sponsorowi portalu seks telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments