Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

PRACA

Prowadząc własną firmę lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które uiszczać powinien każdy zatrudniony na umowę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy klinikę, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie rozpoczynają działalność instytucje, które proponują uzupełniające ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające świadczenie zapewni nam lepszy poziom hospitalizacji, zmniejszony czas oczekiwania na wizytę u specjalistów, a także dają możliwość skorzystania z płatnych zwolnień zdrowotnych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt duże. Podstawowe polisy zaczynają się od 150zł brutto jak widać nie jest to zbyt uciążliwy wydatek a w chwili kryzysowej sytuacji ekspresowo może okazać się, że były to doskonale zainwestowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Może ono okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments