Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Uniejów

PRACA

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz niezwykle modna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące jednym z sposobów budownictwa modułowego grane jest obecnie do mocnego i nieco taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej pisze się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe albo te domki letniskowe. Dzieje się tak więc, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w wszystkiej dziedzinie, a przedsiębiorstwa z kontenerów mają z coraz wyższego popytu. Jeszcze jedną wielką formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Tuszyn

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Czy to dodatkowe, aby wykonać komfortowy, skuteczny oraz do ostatniego czysty budynek mieszkalny ze „zwykłego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, wyróżnia się surowym, zimnym ruchem oraz praktycznymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów istnieje nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki dom istnieje nie tylko znacznie popularniejszy w przygotowaniu, w przyrównaniu do normalnego budownictwa, ale także wyróżnia go doskonała energooszczędność. Wygląda dlatego na to, że lokale z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w główne trendy.

domy z Kontenerów Tuszyn

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa lokalu z kontenera?

Do architektury lokali z kontenerów najczęściej brane są kontenery morskie. Są one wykonane z samonośnej stalowej ramy, wykonanej z osobnych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zbudowane są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Tuszyn

We mieszkaniach domów z kontenerów realizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany kształtuje się na tej tejże zasadzie kiedy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Tuszyn

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments