Mark Zuckerberg

Facebook odnotował spadek dochodów

PRACA

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook odnotował na wstępu roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wpisania na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 przemieszczają się m.in. na wszystkie spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, iż w pierwszym kwartale bieżącego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To odpowiedni wzrost rok do roku (w pierwszym kwartale 2019 r. koncern świadczył o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do poziomu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, że w dzisiejszych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” cen oraz popytu na promocje.
Przedstawiciele Facebooka odmówili ujawnienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W krajach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do współpracy informacji prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo czynionych z użyciem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w wielu przypadkach nie monetyzuje. Jednocześnie w obszarach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w kluczowym elemencie reklamy.

W marcu z usług Facebooka korzystało 2,6 mld skutecznych w rozwoju miesiąca użytkowników. To o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Grupa osób poszukujących na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do poziomu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób zastosowało w marcu z choć samej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. To o 11 proc. więcej, niż w ostatnim tymże poziomie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w rozmowie z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana spośród nią potrzeba stanowienia w bloku przez wiele kobiet dokonuje się na krótsze przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy czy małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były grane do transmisji wydarzeń rozgrywających się w dziedzinie pozawirtualnej, obecnie wykorzystywane są przez nauczycieli, sektor gry i prace religijne. Właśnie z usług tego sposobu ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera wielki pomysł na Facebooka i przedstawił swoje zaniepokojenie tym, że koniec nią spowodowany może potrwać dłużej, jeśli zniesienie włożonych w dużo miejscach obostrzeń nastąpi za szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka wykonuje swoje cele zawodowe zdalnie.

zobacz również Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments