Fundusz inwestycyjny vs fundusz oszczędnościowy – co wybrać

Fundusz inwestycyjny vs fundusz oszczędnościowy – co wybrać?

Inwestowanie i oszczędzanie Zarabianie

Oszczędzać czy inwestować? Przed tym wyborem staje wielu Polaków. Niektórzy wolą czuć się bezpieczniej i wybierają oszczędzanie, inni nie bojąc się ryzyka zdecydowanym krokiem wkraczają na rynek inwestycyjny.

Fundusz inwestycyjny vs fundusz oszczędnościowy

Fundusz oszczędnościowy

Główną formą zarabiania na funduszu oszczędnościowym to oczywiście odsetki. Ich wysokość może być różna w zależności od planu. Niestety nie dają one możliwości znacznego wzrostu gotówki. Jest to raczej proces długotrwały. Na fundusze oszczędnościowe decydują się osoby, którym zależy na zabezpieczeniu przyszłości swojej rodziny. Regularnie wpłacają oni ustalone kwoty na rachunek i pozwalają mu systematycznie rosnąć. Istotną cechą tychże funduszy jest to, że możemy wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie. Ma ta ogromne znaczenie w przypadku tak zwanych nagłych wypadków, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Niektórzy jako ogromną zaletę funduszy oszczędnościowych podają możliwość ochrony budżetu przed wpływem inflacji.

Fundusz inwestycyjny

Ten sposób na gromadzenie dodatkowych środków pieniężnych jest przeznaczony dla osób nie bojących się ryzyka. Niezależnie od tego jaka formę inwestowania wybierzemy, każda może doprowadzić do utraty oszczędności. Największym ryzykiem objęte są oczywiście akcje. Decyduje się na nie jednak wiele osób, bo odpowiednio poprowdzone inwestycje zwracają się w znacznym stopniu. Fundusze inwestycyjne jednak to nie tylko akcje. Pieniądze mogą być skierowane na obligacje i bony. Co więcej wybierając fundusz inwestycyjny wszelkie kwestie zostają wykonywane w naszym imieniu przez profesjonalistów. Viennalife.pl to miejsce, gdzie znajdziemy bogatą ofertę funduszy inwestycyjnych, spomiędzy których wybierzemy ten spełniający nasze oczekiwania.

Nie można powiedzieć jednoznacznie co będzie lepsze: oszczędzanie, czy inwestowanie. W pewnym sensie oszczędzanie jest niezbędne do tego, by pewnego dnia móc zgromadzone środki zainwestować. Niezależnie jednak od tego na co się zdecydujemy musimy być świadomi nie tylko profitów jakie możemy uzyskać, ale także zagrożeń, które na nas czyhają.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments