Giełda online, czyli sposób na inwestycję w akcje bez wychodzenia z domu!

Giełda online, czyli sposób na inwestycję w akcje bez wychodzenia z domu!

Warto przeczytać

Inwestycja w akcje nigdy nie była prostsza niż dziś. Obecnie każda zainteresowana osoba może stać się posiadaczem wybranych papierów wartościowych bez wychodzenia z domu. Wszystko to dzięki wyspecjalizowanym giełdom online. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat ich działania. Zapraszamy do lektury.

Giełda online – podstawowe informacje 

Jak wygląda działanie giełdy online? Warto wiedzieć, że zarówno klasyczna giełda taka jak GPW w Polsce jak i giełda online są miejscami, w którym inwestorzy mogą zaopatrywać się w papiery wartościowe. Zazwyczaj handluje się akcjami, jednak oferta giełd jest znacznie bardziej urozmaicona – można tam zakupić także obligacje, certyfikaty inwestycyjne czy instrumenty pochodne.

Obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wszystkie zainteresowane osoby mogą inwestować na giełdach online pod dowolną szerokością geograficzną – wystarczy, że mają urządzenie z dostępem do internetu, dysponują rachunkiem maklerskim oraz pieniędzmi do zainwestowania. 

Działanie giełdy online w praktyce 

Jak wygląda działanie giełdy internetowej w praktyce? Zarówno akcje, obligacje jak i pozostałe papiery wartościowe można kupować i sprzedawać dzięki pośrednictwu brokerów internetowych. Mimo iż internetowe giełdy są wirtualne, to inwestujemy tam prawdziwe pieniądze. Nie musimy jednak korzystać z pomocy maklerów, ponieważ samodzielnie podejmujemy decyzje na temat tego, które papiery wartościowe oraz w jakiej ilości zakupimy.

Oczywiście, giełdy online także oferują dostęp do połączeń wideo z konsultantami, którzy w razie wątpliwości są w stanie udzielić odpowiedzi na pytania inwestorów. Dodatkowym atutem wynikającym z korzystania z oferty giełd internetowych jest fakt, iż dają one dostęp do znacznie większej ilości papierów wartościowych aniżeli tradycyjne giełdy takie jak polska GPW. Przykładowo: Saxo jest giełdą online, na której można handlować ponad 30 000 akcji na 60 giełdach z całego świata, używając jednego rachunku. Czytaj więcej na temat specyfiki działania giełdy Saxo i stań się posiadaczem akcji bez wychodzenia z domu. 

Jak inwestować na giełdzie online? 

Aby móc inwestować na giełdzie online, konieczne jest założenie specjalnego rachunku maklerskiego. Jest to specjalny rodzaj konta dedykowany inwestorom, dzięki któremu można realizować wszystkie transakcje związane z zakupem czy sprzedażą akcji, obligacji bądź innych papierów wartościowych.

Za prowadzenie takiego konta giełda online pobiera określoną prowizję – jej wysokość uzależniona jest od wybranego pakietu. W zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług dodatkowych, takich jak porady od doświadczonego specjalisty, dostęp do większej liczby rynków i tak dalej. 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments