Giełdy Kryptowalut: na co zwracać uwagę?

Giełdy Kryptowalut: na co zwracać uwagę?

Polecane i promocje

Kiedy wybierasz giełdę kryptowalut, główne rzeczy, na które zwracasz uwagę, to funkcjonalność i bezpieczeństwo. Twoja wybrana giełda powinna mieć większość, jeśli nie wszystkie, z funkcji, których oczekujesz, takie jak pary transakcyjne,duża płynność płynności, konkretne altcoiny i stablecoiny, którymi chcesz handlować.

Powinna również dostarczać dodatkowe warstwy ochrony, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe i blokady Bitcoin, które pomagają przeciwdziałać atakom hakerów. Łatwość obsługi to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, a jest szczególnie ważny dla nowszych traderów, którzy mogą mieć problemy z korzystaniem z platform o mniej intuicyjnym interfejsie użytkownika. 

Niemniej jednak, zaawansowani traderzy mogą również korzystać z większej funkcjonalności. Ważne jest również uwzględnienie lokalizacji giełdy. Nie wszystkie giełdy są dostępne w Polsce, niektóre działają tylko w określonych jurysdykcjach. 

Jak sprawdzić, czy giełda kryptowalut jest legalna i bezpieczna. 

Dostępne giełdy kryptowalut w Polsce, możesz zawsze sprawdzić na: https://dascanner.com/pl/gieldy-kryptowalut.

Kiedy szukasz giełdy kryptowalut, koniecznie zwróć uwagę na fałszywe strony internetowe i aplikacje mobilne. Nawet jeśli platforma wygląda na legalną, upewnij się, że sprawdzisz, czy w tekście nie ma żadnych literówek, nieautentycznego brandingu i, w przypadku strony internetowej, czy obok adresu URL jest mały ikonka zamka wskazująca na bezpieczeństwo.

Podobnie ważne jest, abyś przypomniał sobie, że oprócz oszustw handel kryptowalutami może być niebezpieczny. Kryptowaluty są bardzo zmienne, co oznacza, że ​​są podatne na nagłe wzrosty i spadki wartości, których nawet najmądrzejsi inwestorzy nie mogą przewidzieć z całą pewnością. 

Doradcy finansowi zalecają, aby jeśli inwestujesz w kryptowaluty, postępować ostrożnie i trzymać je poniżej 5% wartości całego portfela. 

Jak otworzyć konto na giełdzie kryptowalut. 

Każda giełda kryptowalut ma własny proces rejestracji i konfiguracji. Niektóre giełdy mogą pozwolić Ci otworzyć konto bez weryfikacji Twojej tożsamości lub przesyłania wrażliwych informacji. 

Inne będą wymagały od nowych użytkowników przejścia przez rozległy proces „Znaj swojego klienta” (KYC), aby dostosować się do lokalnych przepisów, których celem jest zapobieganie praniu brudnych pieniędzy i oszustwom. 

Niemniej jednak część rejestracji jest wspólna dla wszystkich platform. Aby otworzyć konto na większości platform giełdowych kryptowalut, będziesz potrzebował następujących informacji i dokumentacji:

  • Twoje pełne imię i data urodzenia. 
  • Twój numer telefonu i adres e-mail. 
  • Twój adres fizyczny. 
  • Twoja numer ubezpieczenia społecznego (PESEL). 
  • Dowód osobisty lub (np. Prawo jazdy, paszport) i zdjęcie ciebie trzymające go lub skan dowodu osobistego. 


Proces rejestracji zwykle rozpoczyna się od pytania o dane osobowe, a następnie potwierdzenia adresu e-mailem. Niektóre giełdy mogą również poprosić o kopię rachunku za prąd wysłanego na Twoją adres fizyczny i zapytać o Twoje zainteresowanie handlem kryptowalutami. Następnie będziesz musiał dodać metodę płatności, aby wpłacić środki na giełdę i rozpocząć kupowanie i sprzedaż kryptowalut.

I to wszystko można zaczynać handel na giełdzie kryptowalut.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments