Ile kosztuje bitcoin?

Ile kosztuje bitcoin?

Artykuł Miesiąca

Odpowiedź na pytanie „Ile kosztuje bitcoin?”, to rzecz jasna odpowiedź którą daje nam giełda lub tryb demonstracyjny u jednego z najpopularniejszych brokerów. Mowa tu konkretnie o tym, że bitcoin to kryptowaluta o dość niestabilnym kursie i dlatego można się dowiedzieć ile mniej więcej kosztuje ona na chwilę obecną, ale prognoza kursu tej waluty jest raczej opcją nie osiągalną. Nie oznacza to tego, że nie da się na niej zarobić. Zarabianie to wygląda tak samo jak zarabianie u brokera na walutach takich jak AUD lub CAD, czy JPY. Waluty te zalicza się do tych standardowych walut państw, ale jeśli chodzi o bitcoin to sprawy maja się nieco inaczej, bo tamte waluty zachowują się w bardziej stabilny sposób.

 

Czy warto inwestować w bitcoin?

 

W pewnych giełdowych sytuacjach bitcoin zyskuje, a w innych traci na wartości, czyli tak samo jak pozostałe klasyczne waluty. W tym rzecz jasna nie ma nic zaskakującego i wielu z nas nauczyło się zarabiać na bitcoin i na innych kryptowalutach, bo takie inwestowanie własnych pieniędzy przypomina inwestowanie w surowce, takie jak złoto i ropa. Różnica tkwi jedynie w tym, że wartość podlega innym wahaniom cenowym w skali dnia czy też godziny. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wiele osób inwestujących raz inwestuje w kryptowaluty, innym razem w surowce, a jeszcze innym razem w akcje. Taka zmienność jest powiązana z tym, że za każdym razem kryptowaluty takie jak bitcoin nie dają tej stabilnej szansy na zysk i z tym trzeba się liczyć. Wiele znaczy też i to, że wtedy gdy bitcoin nie daje szansy zysku można spróbować zyskać choćby na akcjach. Takie kombinowanie to rzecz jasna nic dziwnego, bo lepiej zarobić w danym czasie na czym innym, niż czekać aż zysk da nam złoto lub srebro. W ten konkretny sposób rozumuje wiele inwestujących osób, bo trzeba niemal co dzień wychodzić w bilansach na plus.

 

Czy bitcoin zniknie?

 

Niektórzy z nas dość aktywnie zastanawiają się nad tym, czy bitcoin zniknie, ale tak się raczej nie stanie, a nawet jeśli tak się stanie to jego miejsce zastąpi jakaś inna międzynarodowa wirtualna waluta i to głównie ze względu na to, że świat potrzebuje tej opcji, choćby po to by inwestujący u brokera mieli na czym zarabiać. Niektórzy z nas też doskonale wiedzą o tym, że kryptowaluty można też pozyskiwać za pomocą koparek i jest to raczej coś normalnego, bo w ten konkretny sposób stabilnie się zyskuje, choć potrzeba do tego elektroniki wartej mniej więcej tyle, co dobry samochód klasy kompakt. Praca tej elektroniki też rzecz jasna kosztuje, bo sprzęt ten pobiera wiele energii elektrycznej i chyba dlatego taka inwestycja może się zwrócić po ponad pół roku. Nie mniej jednak wielu chce tak zarabiać, bo całą pracę wykonuje komputer lub komputery, a to bardzo wiele znaczący plus w świecie, w którym zarobienie tej typowej miesięcznej pensji kosztuje sporo wysiłku.

 

Strach przed inwestowaniem w bitcoin.

 

Wielu z nas obawia się tego inwestowania w bitcoin i to głównie ze względu na kurs tej konkretnej kryptowaluty, któremu to niestety brak stabilności. Chyba już lepiej inwestować w akcje, a najlepiej w waluty klasyczne, takie jak USD. Rzecz jasna to konkretne myślenie jest błędnym, bo na bitcoin da się zarobić tak samo jak na innego typu inwestycjach. Wiele znaczy też i to, że o prawdzie tej możemy się przekonać próbując inwestować w tym trybie demonstracyjnym, bo na nim uczymy się na realnych sytuacjach, choć ta nauka polega na inwestowaniu środków nie istniejących.

 

Inne ważne wzmianki.

 

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że na temat bitcoin powstało wiele publikacji w internecie i nie każda z tych publikacji jest w pełni prawdziwą. Mówiąc szczerze to pewna część osób publikujących jedynie rozpowszechnia mity, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Dlatego najlepiej jest się przekonać na trybie demo u brokera jak wygląda to zarabianie na bitcoin i na wielu innych kryptowalutach. Niektórzy tego inwestowania nauczą się w kilka tygodni, a inni w kilka miesięcy do nieco ponad roku, ale warto się uczyć, po to by po jakimś czasie mieć stabilny dodatkowy przychód.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments