Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Moryń

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia pozwoli na zdobycie spektakularnych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Biały Bór

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Właśnie do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Biały Bór
mosty protetyczne Biały Bór
ruchome protezy zębowe Biały Bór

Każda z obecnych dróg planuje bezpośrednie walory i braki, dlatego warto poznać się z nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dobrać je jak już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne żyć toż dodatkowo kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba potrafi stanowić skutkiem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dobrać je jak łatwo. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest odpowiedni wpływ na zgryz, a że zarządzać nie jedynie do tematów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może osiągnąć także do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czymś warto pomyśleć jak już – czy w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czymś braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zatrzymuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na ponad 20 lat. Pozwolą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego albo kilku braków. Takie podejście kieruje się także w wypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których umieszcza się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich duża cena. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to więcej popularny rób na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego spotyka się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które mocowane istnieje na bliskich dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie być objęty zębami posiadającymi korzenie – więc faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne istnieje i zrobienie ich działania kanałowego. To brak tej technologie, ponieważ często wskazane jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego jest nadzwyczaj dobry – jest on niemalże nie do poznania z innych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów oraz istnieje duża – mogą one wykonywać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia oferta to protezy ruchome, na przykład zrobione z akrylu. To popularni lekarstwo na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może robić ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a ponadto trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Też nie przynosi ona naprawdę wysokiej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Biały Bór

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments