Jak oszczędzać na wodzie?

Jak oszczędzać na wodzie?

artykuły

Czy zdajesz sobie sprawę, że jedne z najwyższych rachunków, jakie wiążą się z codziennym funkcjonowaniem w gospodarstwie domowym, dotyczą zużycia wody?

Jak oszczędzać na wodzie?

 

Okazuje się również, że na całym świecie brakuje tej czystej, zdatnej do picia, a w wielu regionach panuje po prostu susza. Polska też nie jest na dobrej pozycji, jeśli weźmiemy ten aspekt pod uwagę. Od kilku już lat odnotowuje się coraz niższy poziom wód i nic nie zapowiada, by mogło się to zmienić. Tym bardziej warto zadbać o to, by wody zużywać jak najmniej.

Przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany nawyków w kwestii codziennego funkcjonowania. Warto zainwestować w zmywarkę, zamiast zmywać naczynia ręcznie i to pod bieżącą wodą. Zamiast długich kąpieli w wannie, o wiele lepiej jest udać się pod szybki prysznic. Nie możemy też podlewać nasadzeń ogrodowych wodą, jaka jest nam potrzebna w ramach prowadzenia domu. Do ogrodu świetnie nada się za to deszczówka.

Oszczędności z tytułu mniejszego zużycia wody zauważyć można już po kilku miesiącach wdrożenia tychże działań. Należy jeszcze podkreślić, że oszczędzać na wodzie możemy również poprzez świadome robienie zakupów. Pierwszym krokiem jest rezygnacja z wody butelkowanej. Każda taka butelka to średni wydatek o wartości 2 złote. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tradycyjnej polskiej rodzinie każdego dnia wypijane są minimum 2 takie butelki łatwo policzyć, jaki wydatek wiąże się na przykład z rocznym zapasem takiej wody. Czy nie lepiej zainwestować w prosty element, taki jak butelka na wodę z filtrem i korzystać z kranówki? Co ciekawe, taka butelka do wody wykazuje o wiele więcej dobroczynnych właściwości i warto o nich wspomnieć.

Woda butelkowana jest nie tylko droga, ale tez nie do końca zdrowa. Dzięki butelce z filtrem uzyskiwana jest woda zasadowa, a więc taka, która łatwiej się wchłania do komórek naszego organizmu i dostarcza mu mnóstwo minerałów i dobroczynnych elementów. Sam plastik może dostarczać zaś negatywne związki chemiczne. Do tego woda butelkowana wcale nie jest lepszej jakości, aniżeli ta z kranu. Jeśli kranówkę poddamy zaś dodatkowej filtracji, otrzymamy idealnie czysta i smaczną wodę pitną. Istotny jest też aspekt ekologiczny, bo przecież produkcja plastiku po prostu niszczy naszą planetę.

Jeśli wdrożymy działania oszczędzające wodę, zyskamy nie tylko wymierne oszczędności finansowe, ale też lepsze zdrowie oraz poczucie dbania o środowisko. Warto zacząć już dzisiaj.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z firmą: MocSokow.pl – butelka do wody

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments