Jak wybrać stabilny Internet dla YouTubera?

Jak wybrać stabilny Internet dla YouTubera?

Polecane i promocje

Coraz więcej osób decyduje się zarabiać dzięki portalowi YouTube. Powstał nawet nowy zawód „YouTuber”. Jeśli chcesz spróbować w nim swoich sił, to z pewnością potrzebujesz kilku rzeczy – przede wszystkim dobrej kamery i szybkiego oraz stabilnego Internetu.

Internet to obecnie podstawa. Znajdziemy go w niemalże każdym domu. Daje nieskończenie wiele możliwości – także zarobkowych. Coraz więcej osób pracuje właśnie przez Internet. W ostatnich latach coraz więcej, głównie młodych osób, postanawia zostać YouTuberami. Na czym polega ta praca? Chodzi o to, by nagrywać ciekawe filmiki i wrzucać je na swój kanał na YouTube. Im większa oglądalność, tym lepsze pieniądze, ponieważ właściciel kanału dostaje większe stawki za reklamy. Znanych jest kilka przypadków na świecie, kiedy młodzież mająca już kilkanaście lat zdobyła miliony złotych za swoje pomysły umieszczone w Internecie. Nie ma co się dziwić, że coraz więcej osób chciałoby spróbować swoich sił jako YouTuber.

Jak zacząć? Podstawą jest kamera o wysokiej jakości obrazu, ale w dobie doskonale rozwiniętej technologii ta w laptopie czy telefonie w zupełności wystarczy (w tym przypadku jakość nagrania jest ważna, ale nie najważniejsza), i dobry Internet światłowodowy. Łącze musi być stabilne
i szybkie. Jakie więc wybrać?

Internet światłowodowy dla naprawdę wymagających

W przypadku pracy YouTubera Internet światłowodowy to podstawa. Czym jest światłowód? Wykonany jest z włókna szklanego, a wyglądem przypomina włos człowieka. Do transmisji danych wykorzystuje wiązkę światła. Jednak w przypadku łącza asymetrycznego prędkość przesyłania
i wysyłania danych może być różna. Aktualnie najszybszy Internet stacjonarny w Polsce oferuje INEA – światłowód symetryczny o takiej samej prędkości wysyłania i pobierania danych wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s.

Internet światłowodowy jest technologicznym hitem i bardzo wydajną opcją, jeśli chodzi o dostarczanie Internetu. Gwarantuje najwyższą jakość i stałe łącze, co w przypadku YouTubera jest bardzo ważne. Taka opcja jest też idealna dla graczy online oraz osób, które korzystają z kilku urządzeń w tym samym czasie, ściągają różne pliki lub pracują zdalnie.

Łącze symetryczne czy asymetryczne?

Internet światłowodowy może być oparty na łączu symetrycznym i asymetrycznym. Pierwsze pozwala ściągać oraz wysyłać pliki w takim samym czasie i z taką samą prędkością. W ofercie INEA taka opcja jest w każdym pakiecie. Z kolei w przypadku asymetrycznego łącza mamy większą prędkość pobierania, a mniejszą wysyłania.

YouTuber potrzebuje też Wi-Fi

Większość YouTuberów nagrywa filmiki często „pod wpływem chwili” i robi to za pomocą telefonu. Dlatego ważne jest też, by w mieszkaniu było Wi-Fi. Warto więc zastanowić się nad wzmacniaczem Wi-Fi, który zapewnia dobry sygnał w każdym miejscu w domu. Można wówczas korzystać
z Internetu nie tylko w różnych pokojach, ale i na różnych piętrach, nie martwiąc się o szybkość
i stałość łącza.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments