Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Jak zacząć inwestować w ropę naftową?

PRACA

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której wydzielane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach i wartościach podawanych za baryłkę, i których objętość, chociażby w najmniejszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegokolwiek portu przez olbrzymi tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i biorąc do ostatniego sensu stosunkowo niedużych pieniędzy. Jak dlatego istnieje obecne możliwe?

Jak zacząć inwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na części gwarantujące ich dostań, np. po parę beczek na łebka? Oczywiście nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, chyba nawet szczególnie istotną, gdy opowiadamy o inwestowaniu, byłaby pełna nieopłacalność tego typu handlu detalicznego w odniesieniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w czasach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo cennych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na naszym podwórku (o ile nie spędzamy w domu, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mizerny i złudny, zaś w niniejszym przeciwnym przypadku zarobilibyśmy 32 zielone i chociaż wówczas, jeśli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeżeli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Eleganckie i praktyczne pracowanie na ropie naftowej

Prostym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i jakiego w żadnym razie nie polecamy w bieżącej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i których liczba jest charakteryzowana na platformie bieżących cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Stanowią one własną wadę, zaś istnieje nią zdolność, gdyż przekazać je wolno na dowolnej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak osoby funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są łatwo tym tymże, i do tego mają więcej wartości oraz szersze wymagania finansowe, też nie są więc opcją dla każdych.

Zyskiwanie na stokach cen ropy naftowej

Obecna rzecz na targach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z cieplejsza trudna, a przynajmniej dla całych tych, którzy inwestują pieniądze z radością na wzrosty. Jak zatem pracować w Polsce, będąc i niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD

Nie znajdziemy ich na własnej GPW, przecież to żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na którymkolwiek etapie wtajemniczenia i przy małych zasobach finansowych. W niniejszym faktu polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy także z ostatnich podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową a nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z walką o wielkie pieniądze można rozpocząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, zaś istnieje zatem najpopularniejsza, największa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Ponadto można na niej zarabiać z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że będąc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych oraz przy domu na stok o jeden procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na części Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments