Jak założyć firmę ubezpieczeniową? Porady krok po kroku

Jak założyć firmę ubezpieczeniową? Porady krok po kroku

Artykuł Miesiąca

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest dobrze prosperującym sektorem, co wynika przede wszystkim z rosnącego zapotrzebowania na produkty ubezpieczeniowe. Chcąc otworzyć własną działalność gospodarczą, warto rozważyć założenie instytucji ubezpieczeniowej, która może okazać się bardzo dochodowym biznesem. Co należy zrobić, aby założyć firmę ubezpieczeniową?

Praca agenta ubezpieczeniowego – co trzeba wiedzieć?

Posiadając własną firmę ubezpieczeniową, musimy liczyć się z tym, że będziemy mieli stały kontakt z ludźmi. Nasza praca opierać się będzie na pozyskiwaniu klientów, pośrednictwie podczas zawierania umów oraz ich realizacji. Agent ubezpieczeniowy powinien być człowiekiem otwartym i empatycznym oraz świetnie zorganizowanym. Decydującym elementem w pracy ubezpieczyciela jest komunikacja, zarówno ta bezpośrednia, jak i ta odbywająca się za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych. W obecnych czasach szczególnie istotny jest przepływ informacji online, dlatego powinniśmy wybrać jak najlepszy Internet dla firm, np. oparty na technologii światłowodowej i uzupełnić go o Internet mobilny, żeby bez przeszkód pracować w terenie.

Internet dla firm w agencji ubezpieczeniowej

Mając już swoją firmę, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasza praca spełniała oczekiwania klientów. Wychodząc naprzeciw potrzebom dyktowanych przez współczesny rynek, należy zadbać o wysoką jakość rozwiązań teleinformatycznych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje łącze internetowe.

Internet dla firm w nowoczesnym przedsiębiorstwie ubezpieczeniowym powinien opierać się na najmniej awaryjnej technologii światłowodowej, gwarantującej szybkość i stabilność. Światłowodowy Internet dla firm odznacza się największą możliwą przepustowością i brakiem spadków prędkości. Internet światłowodowy usprawni nasz kontakt z klientami, pozwalając na szybki przekaz informacji oraz dokumentów. Interesującą ofertę dla firmy posiada np. operator INEA, który według rankingu SpeedTest, w latach 2017-2020, może pochwalić się pozycją lidera w Polsce pod względem prędkości Internetu.

Założenie firmy ubezpieczeniowej – krok po kroku

Chcąc otworzyć działalność gospodarczą na rynku ubezpieczeniowym, mamy do wyboru dwie możliwości – otwarcie firmy na własną rękę oraz franczyzę, czyli założenie przedsiębiorstwa pod szyldem innego brandu. Franczyzodawcy to zazwyczaj znane i szanowane marki, więc druga opcja jest częściej wybierana niż w pełni samodzielne prowadzenie działalności.

Szkolenie i egzamin na agenta ubezpieczeniowego

Agentem ubezpieczeniowym może być wyłącznie osoba niekarana oraz posiadająca co najmniej średnie wykształcenie. Pierwszym krokiem podczas zakładania własnej agencji ubezpieczeniowej jest zdanie egzaminu, przeprowadzanego przez zakład ubezpieczeń, którego produkty będziemy sprzedawać. Egzamin poprzedzony jest szkoleniem.

Założenie działalności gospodarczej

Drugi krok obejmuje podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeń oraz założenie własnej działalności gospodarczej. Agencje ubezpieczeniowe w Polsce mogą być prowadzone w jednej z dwóch form – jednoosobowej działalności lub spółki prawa handlowego, z wyjątkiem spółki partnerskiej.

Licencja towarzystwa ubezpieczeniowego

Kolejnym etapem jest uzyskanie licencji, którą otrzymuje się za pośrednictwem złożenia wniosku do towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym planujemy współpracę. Do składanego dokumentu musimy dołączyć zaświadczenie o niekaralności oraz świadectwo maturalne. Ostatnim krokiem jest wpisanie przyszłego agenta ubezpieczeniowego do ogólnopolskiego rejestru. Kolejny krok? Prowadzenie własnej działalności w oparciu o nowoczesne rozwiązania, takie jak najszybszy Internet w Polsce.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments