Kalendarz książkowy – jakie informacje można w nim znaleźć?

Kalendarz książkowy – jakie informacje można w nim znaleźć?

polecane
Jedne z najczęściej wybieranych kalendarzy, z których zapewne korzysta wielu z Was, kalendarze książkowe, zawierają w sobie z reguły znacznie więcej informacji niż jedynie daty, dni tygodnia oraz miesiące. Kalendarz taki można traktować też jako notatnik, źródło wielu, przydatnych na co dzień informacji, a czasem nawet sposób na chwilę rozrywki i uśmiechu. Co zatem, oprócz oczywiście podstawowej funkcji, czyli kalendariów, umieszcza się w kalendarzach książkowych?

Mapy i informacje dla kierowców

Kalendarz książkowy zapracowanego biznesmena często podróżuje razem z nim. Dlaczego by więc podczas tych częstych podróży miał okazać się nieprzydatny? Producenci kalendarzy przygotowują użytkujących swoje produkty na takie sytuacje. Niemal standardem jest, że w kalendarzu książkowym odnajdziemy mapę drogową – przynajmniej Polski, czasem przybliżoną, poszczególnych regionów, a nawet świata. Na tym jednak nie koniec ukłonów w stronę kierowców od producentów kalendarzy. Znajdujemy choćby numery alarmowe (które mogą się przydać rzecz jasna nie tylko na drodze), wzory protokołów powypadkowych, odległości pomiędzy ważniejszymi miejscowościami i tym podobne informacje. Wielu z Was zapewne powie, że nie jest to zbyt przydatne, nie korzysta się z takich funkcji przecież na co dzień. Oczywiście, nie codziennie potrzebujemy informacji o tym, jak zachować się po stłuczce na drodze, ale gdy już znajdziecie się w takiej sytuacji, to może się okazać, że sięgniecie właśnie po swój kalendarz książkowy

Informacje przyrodnicze

Pod tym, dość ogólnym terminem, mam na myśli takie szczegóły, jak wschody i zachody słońca oraz fazy księżyca. Informacje dość powszechne dla kalendarzy, nawet tych internetowych, więc tym bardziej w papierowej formie nie może ich zabraknąć. Poza oczywistościami, można się spotkać też z kalendarzami, które poinformują użytkującego nawet o okresach pylenia różnych roślin, czyli potencjalnymi czynnikami alergicznymi. To może się okazać również bardzo przydatne – takich „niezdiagnozowanych alergików” jest obecnie bardzo dużo. Nie zawracamy sobie głowy tym, co nam dolega, tylko idziemy do apteki po przeciwalergiczny lek bez recepty. Przekonacie się, kiedy może się on Wam przydać, spoglądając w swój kalendarz.

Informacje o krajach świata

Tutaj też w dość ogólnej kategorii umieszczam wiele informacji, pojawiających się w kalendarzach, a które mogą się przydać w podróży. Tak jak już wspomniałem, prawdopodobne, że Wasz kalendarz podróżuje razem z Wami, więc dzięki temu będziecie się mogli dowiedzieć np. o świętach w danym kraju, obowiązującym języku urzędowym, stolicy, numerach kierunkowych, czy obowiązującej w danym państwie walucie. Powinniście oczywiście orientować się w takich sprawach, wyjeżdżając gdzieś, ale jeśli się nie orientujecie, to zorientujecie się szybko i łatwo.

Rozrywka

W sklepach można znaleźć również wiele kalendarzy o bardziej rozbudowanym charakterze, dedykowanych raczej dla pojedynczych osób niż dla firm. Są to choćby kalendarze licencjonowane, oparte o motywy z bajek i filmów lub stworzone przy współpracy sławnych osób. Ich koszt jest większy niż tych tradycyjnych, ale znajdziecie w nich nie tylko mnóstwo informacji, ale też wiele frajdy i zabawy. Barwne ilustracje, opisy, inspirujące cytaty oraz wiele innych form aktywizowania czytelnika w kalendarzu, który staje się praktycznie książką, towarzyszącą użytkownikowi przez cały rok to technika stosowana już przez wielu producentów.

Możliwości, jakie daje kalendarz książkowy, jak widzicie, jest całe mnóstwo. Prosty kalendarz biznesowy, czy może nieco bardziej barwny i rozbudowany – niezależnie od tego, jakiego potrzebujecie, z pewnością ktoś wpadł już na pomysł, aby stworzyć go z myślą o ludziach właśnie takich jak Ty.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments