Kapusta kiszona taka jak dawniej

Kapusta kiszona król sklep Police

Zachodniopomorskie

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Jest toż jednocześnie popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród wygodnych w biznesach kiszonek różnego pochodzenia naturalną perełką jest kapusta kiszona wynikająca z Naturalnego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Tradycyjny i zdrowy metoda produkcji sprawiają, iż jest zatem naprawdę duży produkt, o innych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Wysoka zawartość witaminy C

Kapusta kiszona jest obowiązkowym składnikiem branym w własnej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią oraz zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są naturalną obronę przed doraźnymi infekcjami i podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest pewną skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a też rutyny, które są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siła. Zamiast więc sięgać po medykamenty, właściwie jest spożywać kapustę kiszoną, jaka jest w smaku lekka i lekkostrawna. Najlepiej przy tym znajdować kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak właśnie Ekologiczne Gospodarstwo Domowe Danuty i Piotra Król, dostające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej produkcji główki płyną z polskiej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Ekologiczna produkcja dla polskiego zdrowia

W terminach, kiedy przy uprawie warzyw i roślin najczęściej odnosi się środków chemicznych, które zamierzają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich wzrost, często korzystamy wątpliwości, czy nie uwolni się wtedy na bliskim zdrowiu. Nie żywi się same co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia sporo do wymagania. Danuta i Piotr Król już sporo lat temu postawili na ekologiczną uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w spokoju miała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego forma. Dzisiaj, z poradą synów, mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami na tym tle. A ich kiszona kapusta, która wyrasta w dębowych beczkach, na znacznej kołobrzeskiej solance, stanowi drinku z głównych produktów, które podbijają podniebienie smakoszy w wszystkiej już Polsce. Piękna i z wszelkim bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Smak jak za ubiegłych lat

Kiszenie kapusty były temuż istniałoby wskazaną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem dojazdu do świeżych zysków oraz warzyw, trzeba było to dać sobie i rodzinie odpowiednią ilość witamin. Dziś wiadomo nikt nie posiada na ostatnie momentu, tymże wyjątkowo że półki sklepowe uginają się od innego rodzaju gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie pasował temu, co mamy z dzieciństwa. Często też zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie mającą nic wspólnego ze zdrowym, naturalnym produktem. W sukcesu kiszonej kapusty wynikającej z gospodarstwa „Król”, potrafimy istnieć skuteczni że zapach i chrupkość są właśnie takie, jak były. Tradycyjne formy jej stworzenia i jakość surowców przychodzą na ostatnie, iż istnieje po prostu bogata i mocna. O jakości materiałów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe produkty, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Idealna do surówki i problemu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie doskonała? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak i po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu zrobiona z obecnej kapusty będzie zdecydowanie zła i jedząca, można ją kosztować też bez żadnych dodatków! Uwielbiany przez Polaków bigos będzie z zmian wspaniale wyważony w smaku a nadal bardziej pozytywny. Kapusta kiszona wtedy więcej ważny czynnik farszu do pierogów z kasą i grzybami i pieczonych mięs. Pysznie lubi też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Programów istnieje znacznie, wszystko zależy od swej inwencje i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, wynikającą ze sprawdzonego źródła przede wszystkim jesteśmy pewność, że dajemy sobie a znajomym najulubieńszym, więc co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, praktyczne oraz wielkie.
Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments