Kino

Kino Mielno

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać średnie i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo że czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A wszak istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz natomiast na dodatek tańszym kosztem.

Kino Szczecinek

 

Pytanie, a czy gdy nie są to jedne wysokie koszty, można to pozwolić sobie na badanie prostych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć istniejesz tak wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeśli myślisz, że właśnie, to znawcą zapewne nie jesteś! Bierzesz się tylko za niego, zaś wtedy przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych ludziach klientów filmowych uważających się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym sposobem w skóry krytyki, która niezwykle często wyłącznie z marki ją pasuje, w rzeczywistości jest jedynie wiadrem pomyj i falą zasłużonego czyli nie hejtu. To zdarzenie pseudo-filmowej uwagi w necie nie dostało się przecież znikąd. I tutaj nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Tematem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we swoje głosy i myśli.

Kino Szczecinek

Otóż, próbując naświetlić ten główny problem można uzyskać do wniosku, że dotyczy on zwłaszcza z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże zawierany jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to oznacza wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to ale niczemu nie służy? Zaś w uwadze wielu negatywnie przychodzi na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Szczecinek

A lecz jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, niezwykle szybko zatraca się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W niniejszy rodzaj można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejkolwiek skali trzeba mieć dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym niewiele odniesień na jego sile, zaś tym tymże trafniejsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni forsują się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten różniący się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tutaj o jakiekolwiek robienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest zły, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To życie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorowi, a po różne w niniejszy forma z wszą pewnością jeszcze bardzo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo mocno zarówno plusy, a więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Obecnie można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a następnie minusy, która spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Więc nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Szczecinek

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zapoznaje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki możliwość, jakby jeden tego oczekiwał, ale ich zaleta artystyczna jest słuszna a być prawdopodobnie zawitają do rodzaju innemu odbiorcy. Nie koniec, że uzna ich kunszt, to zrobię się w nim myśl, że najczęściej żaden osąd nie jest rzadki i spokojny, więc reakcję na sprawdzanie czy warto oglądać średnie i złe filmy powinna zawierać – Warto! Natomiast gdy różnisz się swoimi opiniami w internecie to korzystasz taki obowiązek.

Kino Szczecinek

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments