miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno uwierzyć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została wypuszczona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnych stacjach telewizyjnych. Można je również szybko odszukać w online wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

telenowela opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej majątku. Działania prowadzone przez nich w tym celu, przeważnie kończą się porażkom i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, ciągle popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie mogą bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, często chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Norek. Jest niesamowicie sprytny, ciągle obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym wreszcie uda mu się zarobić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk śni o kierowaniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i szalonych planów. Jego postać jest opozycją dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety często krytykują odrealnione plany swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne cytaty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments