Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa? Co wybrać, jakie różnice?

Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa? Co wybrać, jakie różnice?

finanse i podatki

Reklamy pożyczek i kredytów gotówkowych pojawiają się wszędzie, widać je w gazetach, w internecie i w telewizji. Sytuacje, w których może się okazać, że są nam potrzebne dodatkowe pieniądze pojawiają się nagle, a wtedy zaczynamy zwracać na różne możliwości ich zdobycia większą uwagę. Bardzo często okazuje się jednak, że nie wiemy jaka jest różnica między jedną ofertą a drugą. Warto się im więc bliżej przyjrzeć.

 

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest produktem bankowym, oznacza to, że udzielić go może wyłącznie bank. Aby otrzymać taką pomoc finansową, należy złożyć wniosek przez internet lub zgłosić się do stacjonarnego oddziału danego banku, z którego usług chcemy skorzystać. Oferta kredytów gotówkowych różnych banków jest dostępna na wielu stronach internetowych, jedną z nich jest totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Musimy jednak przygotować się na to, że będą nam potrzebne pewne dokumenty, a bank w którym złożymy wniosek bez wątpienia sprawdzi najpierw naszą historię oraz zdolność kredytową.

Kredyty gotówkowe są stosunkowo wysoko oprocentowane, bez wątpienia ich koszt jest wyższy niż kredytów innego rodzaju, np. hipotecznych. Kwoty tych produktów finansowych także są niższe niż w przypadku innych kredytów, jednak uproszczona została procedura wnioskowania oraz przyznawania kredytów gotówkowych, dzięki czemu można je otrzymać znacznie szybciej.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Nie każdy wie, że pożyczka gotówkowa i kredyt to dwie inne rzeczy. Przede wszystkim pożyczek udzielają firmy pozabankowe, gdyż nie są one objęte Prawem bankowym, w związku z czym nie mają prawa udzielać kredytów. Niestety stosowanie zamiennie tych terminów w potocznym rozumieniu bardzo często wprowadza ludzi w błąd. Pożyczki gotówkowe są ponadto znacznie droższe, wyższe jest często nie tylko samo oprocentowanie, ale również dodatkowe koszty, takie jak np. prowizja. Chcąc otrzymać pożyczkę gotówkową wystarczy udać się do oddziału firmy finansowej, która świadczy takie usługi lub poszukać ofert w internecie, a następnie złożyć wniosek. Decyzje są zwykle wydawane bardzo szybko, natomiast kwota, którą możemy w ten sposób uzyskać będzie niezbyt wysoka, zwykle w granicach kliku lub kilkunastu tysięcy złotych.

Kredyt a pożyczka – różnice

Po części zwróciliśmy już uwagę na zasadnicze różnice pomiędzy tymi produktami. Choć obie nazwy często są używane zamiennie, to warto pamiętać, że istnieje różnica pomiędzy tym, do czego tak naprawdę się odnoszą. Kredyt gotówkowy udzielany przez bank jest zdecydowanie tańszy od pożyczek gotówkowych oferowanych przez parabanki, ale trudniej go uzyskać i cała procedura trwa dłużej. Nie każda osoba spełnia warunki otrzymania kredytu w banku, z kolei firmy finansowe mają znacznie mniejsze wymagania co do swoich klientów i chętniej udzielają pożyczek gotówkowych. W obu przypadkach należy bardzo szczegółowo zapoznać się z umową, którą podpisujemy otrzymując pieniądze, jednak biorąc pożyczkę koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wyznaczony termin zwrotu, gdyż jego przekroczenie może nas słono kosztować.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments