Lombardy

Lombardy to sklepy, które są bardzo wyjątkowe

finanse i podatki Pordnik Warto przeczytać

Istnieją sklepy, w których można sprzedawać i kupować przedmioty. Już tutaj czujemy zapach dobrego zysku. Jednak na tym się nie kończy. Prócz zarobku, możemy jeszcze negocjować ceny, dzięki czemu możemy zarobić jeszcze więcej. Takimi sklepami są lombardy. Może ktoś chciałby się nieco więcej dowiedzieć o ich działaniu?

Lombardy

Niektórym z nas lombardy nie kojarzą się zbyt dobrze, może to jest związane z przeszłością i różnymi nieciekawymi biznesami, które budziły różne skojarzenia. Dzisiaj lombardy wyglądają zupełnie inaczej i robione są na wzór zachodnich lombardów, to znaczy są przestronne, z ciekawą ofertą i miłą obsługą. Może od czasu do czasu warto do nich zajrzeć?

Po co je w ogóle odwiedzać?

Wiele sklepów mijamy bez zwracania na nie uwagi. Dzisiaj specjaliści od marketingu muszą naprawdę bardzo się postarać, aby przyciągnąć naszą uwagę i jakoś nas zainteresować swoją ofertą. Czasem jednak warto popatrzeć też po tych zwykłych sklepach, witrynach. Warto czasem zajrzeć do sklepu, który z pozoru nie wydaje się wcale interesujący, lecz tak naprawdę może skrywać wiele ciekawych rzeczy. Niektóre takie sklepy mogą nas naprawdę zaskoczyć.

Sklepy typu lombard, zazwyczaj w swojej ofercie mają rzeczy przechodzone, nie koniecznie stare, lecz po prostu takie, które już komuś się nie przydają i postanowił odsprzedać je do lombardu, a następnie w lombardzie może je kupić ktoś inny. Dzięki temu w takich miejscach tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą to być jednakowo takie produkty, które będą leżeć na półce ze starociami, z jakimiś ciekawymi przedmiotami, którymi nie jeden archeolog by się zachwycał. Mogą to być też takie przedmioty, na których swoje oczy skupią kolekcjonerzy, czy też jakieś nowinki technologiczne, które sprawią, że pojawi się uśmiech na twarzy fana nowoczesnych technologii.

Właśnie takie są lombardy i dlatego je odwiedzamy. Odwiedzamy je, ponieważ za każdym razem, gdy tylko wejdziemy do takiego miejsca, możemy poczuć się zaczarowani i zobaczymy, że znajdziemy tam coś dla siebie. Każdy, kto dobrze szuka, zawsze znajdzie coś dla siebie. Jak nie na jednej półce, to na drugiej. Ważne, aby szukać.

Zarób na lombardzie

Jeśli ktoś myśli, że jeśli zacznie odwiedzać lombardy, to jedyne co tam może robić, to wydawać pieniądze, to jest w wielkim błędzie. Lombardy służą nie tylko temu, by w nich wydawać, lecz także po to, aby zarabiać. Możemy to robić na różne sposoby, które kilka linijek niżej zostaną zaprezentowane. Jeśli więc ktoś jest zainteresowany jakimś dodatkowym zarobkiem, nie koniecznie zakupem, to lepiej niech też odwiedzi kilka lombardów.

Sprzedaż, czyli pierwsza możliwość zarabiania w lombardach. Czy jest w ogóle tutaj co wyjaśniać? Chyba nie do końca. Sprzedaż to sprzedaż i chyba każdy to pojęcie rozumie. Jednak lombardy mają pewną konkretną przewagę, która stoi po stronie tej osoby, która sprzedaje, a jest to mianowicie możliwość negocjacji. Czy ktoś próbował negocjować kiedyś w jakimś sklepie z meblami, elektroniką, czy też w księgarni? Jeśli nie wydamy kilku tysięcy, to nie mamy szans na żadne upusty. W lombardzie jest jednak inaczej, bo możemy negocjować w jedną i w drugą stronę. Udajemy się więc do takiego miejsce ze swoimi przedmiotami i lepiej, aby wcześniej postawić sobie próg, poniżej którego nie zamierzamy niczego sprzedać. Teraz już tylko wystarczy wynegocjować jak najlepszą dla siebie cenę i zarobić na czymś, co nam i tak by się nie przydało, jednak dla kogoś jest bardzo wartościowe.

A może by tak dać przedmiot pod zastaw? Czasem potrzebujemy pieniędzy, jednak nie chcielibyśmy pozbywać się na zawsze naszego przedmiotu, ponieważ jest on być może dla nas bardzo drogocenny. W takim wypadku dobrą możliwością zarobku, a raczej po prostu czasowej pożyczki pod zastaw, jest możliwość oddania przedmiotu, za wcześniej określoną kwotę. Taki zastaw możemy zazwyczaj przedłużać co miesiąc, oczywiście po uiszczeniu określonej opłaty. Dzięki temu możemy na potrzebny nam czas uzyskać jakąś kwotę, czyli zarobić na przedmiocie, jednak gdy już nasze finanse wrócą do normy, to możemy wykupić przedmiot i będziemy zarówno w dobrej sytuacji finansowej, jak i nie będziemy musieli się martwić, że straciliśmy coś dla nas bardzo drogocennego.

Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość zarabiania w lombardach, czyli zarabianie na okazjach. W zwyczajnych sklepach mamy do czynienia z promocjami, przecenami i tym podobnymi, natomiast w lombardach nie trzeba czekać na promocje, aby trafić na jakąś świetną okazję. Czasem po prostu coś, co dla nas może być bardzo wartościowe, zostanie nisko wycenione przez właściciela lombardu i my trafimy na taki przedmiot, więc lepiej jest nie przepuszczać takiej okazji. Powinniśmy chodzić do lombardów i wyszukiwać właśnie takich szans na zarobek, ponieważ kupując taki przedmiot w lombardzie i sprzedając go w innym miejscu, może kolekcjonerowi, a może po prostu zwykłej osobie, możemy liczyć na naprawdę spory zarobek, trzeba tylko wyczuć okazję.

Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Idź do lombardu!

Lombardy to jest ten typ działalności, który zajmuje się naprawdę wieloma sprawami. Jeśli ktoś myśli, że ogranicza się to do handlu i jedynie sprzedaje i skupuje się tam przedmioty, to jest w wielkim błędzie. Lombardy służą ludziom również jako miejsca, w których można wziąć pożyczkę. Jeśli więc ktoś pilnie potrzebuje pieniędzy, a nie może, tak jak to zostało wcześniej opisane, dać niczego pod zastaw, to nie musi się niczym przejmować. Wystarczy tylko udać się do lombardu i to właśnie tam bez problemu można dostać pożyczkę, oczywiście nie na kosmiczną kwotę, ale jednak będzie to suma, która, chociaż chwilowo może uratować komuś skórę. Plus pożyczek z lombardu, jak i praktycznie ogólnie pożyczek jest taki, że wystarczy kilkanaście minut i pieniądze już znajdują się w naszym portfelu. Może więc ktoś się skusi?

Pozbądź się staroci

Może nie wszyscy, ale część z nas ma tendencję do gromadzenia różnych rzeczy. Nie zawsze są to rzeczy nasze, bo na przykład mieszkamy w rodzinnym domu i na strychu możemy znaleźć dużo przedmiotów po rodzicach i po dziadkach, którzy pozostawili tam różne przedmioty, z nadzieją, że jeszcze im się przydadzą. My zazwyczaj też dorzucimy tam coś swojego i tak chomikujemy te wszystkie przedmioty, z myślą, że kiedyś się nam to przyda. Może i część z tych przedmiotów byłaby dla nas przydatna, jednak większość nadaje się raczej do wyrzucenia. Jednak także szkoda wyrzucać to wszystko. A może by tak skorzystać z okazji i sprzedać to w lombardzie? Wystarczy zapakować się w auto i pojeździć po kilku lombardach, a na pewno znajdą się chętni na nasze przedmioty. Mogą to być stare telefony, zegarki, lecz także kolekcjonerskie monety, karty, książki. Cokolwiek, co tylko będzie nadawać się do sprzedaży. Czasem nawet niektóre przedmioty, które dla nas wydają się mało atrakcyjne, dla innych mogą okazać się żyłą złota i być bezcenne.

A może nieco ćwiczeń?

Nie każdy jednak polubi lombardy i nie jest to nic złego. Niektórzy po prostu nie lubią odwiedzać takich miejsc. Wiąże się trochę to zapewne z ich sposobem bycia. To jednak nie znaczy, że trzeba rezygnować z szans, jakie daje nam lombard. Odwiedzenie takiego miejsca to świetna okazja do tego, aby poćwiczyć swoje umiejętności perswazyjne, swoją żyłkę handlowca, umiejętności negocjacji. Jak to można ćwiczyć? Wystarczy tylko, że udamy się do lombardu i jakiś przedmiot wpadnie nam w oko. Co dalej? Dalej już tylko pozostaje nam targować się ze sprzedawcą o tę rzecz, aby osiągnąć jak najkorzystniejszą cenę. Najlepiej jest sobie stawiać jakiś próg, aby wiedzieć, czy osiągnęło się sukces. Jeśli przedmiot został nabyty, to z nim również możemy nieco poćwiczyć. Udajemy się do innego lombardu i tam próbujemy za niego osiągnąć jak najwyższą cenę, sprzedając go. Teraz możemy mieć szansę na to, aby zarobić, więc motywacja jest jeszcze większa. I tak właśnie możemy ćwiczyć i trenować swoje umiejętności.

Kierunek rozwoju lombardów

Czy lombardy będą się jeszcze rozwijać? Osoby, które lubią odwiedzać takie miejsca, mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ nie zapowiada się, aby lombardy upadały. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak ktoś prowadzi swój biznes, jednak te nowocześniejsze lombardy stają się coraz większą okazją dla ludzi i raczej nie zapowiada się na to, aby nagle zaczęły upadać. Jeśli będą robione nadal na wzór zachodni, to raczej powinny zachować swoją popularność, a nawet regularnie ją zwiększać. Lombardy będą więc się rozwijać i będzie można znaleźć w nich coraz lepszą ofertę dla klientów. Warto więc zainteresować się nimi, póki nie zrobił to jeszcze ktoś przed nami.

Powinniśmy nauczyć korzystać się z lombardów

Polacy nie potrafią korzystać z lombardów i nie potrafią wykorzystywać okazji. Jest to niestety smutna prawda. Może to jest nasza ostrożność, może strach przed przedmiotami używanymi, a może po prostu wygoda i lenistwo. Może na to wpływać wiele czynników. Jedną z najważniejszych rzeczy jednak jest chyba to, że lombardy nie są jeszcze tak bardzo znane, a powinny. Dlatego należy uświadamiać Polaków, że są to miejsca, które warto odwiedzać, bo mają wiele do zaoferowania. Jeśli więc ktoś jeszcze tego nie zrobił, to nie ma na co czekać, tylko powinien od razu korzystać z szansy.

Tam są naprawdę świetne rzeczy

Na koniec powrócimy nieco do stereotypu, że w lombardach są same starocie. Każdy przedsiębiorca, również właściciel lombardu stara się jak najbardziej zadowolić swoich klientów, oczywistym jest więc, że będzie oferował jak najlepsze przedmioty, w jak najlepszym stanie i oczywiście sprawne. Można więc tam znaleźć starocie, ale w tym rozumieniu, że stare przedmioty, o wielkiej wartości. O samych starociach mówią raczej osoby, które źle trafiły, czy też ulegają plotkom. Nie raz w lombardach można znaleźć sprzęt elektroniczny w świetnym stanie i tak dalej. Warto więc może samemu się przejść i przekonać, że w lombardach można znaleźć świetnej jakości rzeczy?

Lombardy powinny być dla nas codziennością i w naszym otoczeniu powinien znajdować się przynajmniej jeden taki punkt. Jest to miejsce, w którym każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie, więc nie ma na co czekać, tylko czas rozpocząć poszukiwania. Może to będzie nasz nowy sposób na zarobek? A może dzięki temu powiększymy swoje kolekcje? Kto nie spróbuje, ten nie skorzysta.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments