Nowe mieszkania we Wrocławiu wybierane także jako inwestycja

Nowe mieszkania we Wrocławiu wybierane także jako inwestycja

Inwestowanie i oszczędzanie Pordnik

Zakup mieszkania to obecnie jeden z popularnych sposobów lokowania oszczędności. Do dyspozycji mamy obecnie wiele nowych inwestycji w największych miastach w Polsce. Ceny mieszkań wciąż rosną, warto więc zainwestować w nieruchomość, np. we Wrocławiu.

Nowe mieszkania we Wrocławiu wybierane także jako inwestycja

Mieszkania kupujemy nie tylko dla siebie, aby nareszcie zamieszkać na swoim. Coraz częściej wybieramy je również w celach inwestycyjnych. Mieszkanie możemy wówczas wynająć zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo, czerpiąc cały czas zyski z jego posiadania. Ponadto, cena mieszkania będzie rosła z czasem, co także przyniesie dodatkowe profity.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania we Wrocławiu, wiele z nich wybieranych jest właśnie w celach inwestycyjnych. Mowa tutaj przede wszystkim o mieszkaniach położonych blisko centrum miasta, ponieważ to właśnie one są najbardziej wartościowe pod kątem wynajmu. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy zarobić także na mieszkaniach w oddalonych od centrum dzielnicach.

Zarobek na wynajmie mieszkania zależny jest od szeregu różnych czynników, w tym w szczególności od lokalizacji, ale również od metrażu, od stanu technicznego lokalu, od jego wyposażenia, dostępnej w okolicy infrastruktury, aby wspomnieć tylko o paru kluczowych kwestiach.

Inwestor chcący zakupić mieszkanie na wynajem powinien przemyśleć, w jakim celu będzie chciał je przeznaczyć. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wynajem może odbywać się zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo.

W tym pierwszym przypadku mówimy o wynajmie turystycznym. W mieszkaniu urządza się tak zwany apart-hotel, czyli apartament na wynajem. Cena doby w takim lokalu to nawet 150-400 złotych.

Z kolei wynajem długoterminowy pozwala nam na czerpanie nieco mniejszych zysków, ale bez skomplikowanej obsługi związanej z wynajmem turystycznym. Najczęściej nieruchomość wynajmowana jest studentom, pracownikom, rodzinom.

Z aktualnymi ofertami nieruchomości można zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów, np. https://vantage-sa.pl/ – największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania, dlatego warto spieszyć się z ich rezerwacją.