O czym pamiętać, szukając nowego mieszkania w Lublinie?

O czym pamiętać, szukając nowego mieszkania w Lublinie?

polecane

Nabytek w postaci nowego mieszkania w Lublinie to doskonała lokata kapitału. Podejmując decyzję o zakupie tego typu nieruchomości, warto pamiętać o paru istotnych kwestiach – najważniejsze jest bowiem to, aby lokal sprostał konkretnym oczekiwaniom.

Na co będzie przeznaczone mieszkanie w Lublinie?

 

Planując zakup nowego mieszkania w Lublinie, należy odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące jego przeznaczenia: będzie ono wynajmowane czy ma zaspokoić indywidualne potrzeby mieszkaniowe? Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Orion, przy zakupie mieszkania na wynajem należy kierować się nieco innymi przesłankami niż w przypadku mieszkania dla siebie i swojej rodziny. Metraż, lokalizacja oraz rozkład pomieszczeń grają tu pierwsze skrzypce. Ważne jest też otoczenie ze szczególnym naciskiem na łatwy dostęp do przystanków komunikacji miejskiej, terenów zielonych oraz infrastruktury handlowo-usługowej.

 

Jak zostanie sfinansowany zakup mieszkania w Lublinie?

 

Finanse to kolejny bardzo ważny aspekt, jaki trzeba mieć na względzie, szukając nowego mieszkania na sprzedaż – w Lublinie 1 m kw. nowej nieruchomości mieszkalnej kosztuje średnio 7140zł. To znacznie mniej niż np. w Warszawie, gdzie stawki zaczynają się od 10 tys. zł wzwyż. Ceny są atrakcyjne, niemniej sposób sfinansowania zakupu ma ogromne znaczenie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest gotówka, ale nie każdego stać na wyłożenie od ręki dużej kwoty. Pozostaje zatem kredyt – aby go otrzyma, należy mieć wysoką zdolność kredytową. Warto więc zadbać o poprawienie jej poprzez m.in. spłatę drobnych pożyczek czy debetu na karcie kredytowej.

 

Jak zostanie wykończone mieszkanie w Lublinie?

 

Sam zakup nowego mieszkania w Lublinie nie oznacza końca związanych z tym wydatków. W budżecie musi zostać uwzględniona kwota na jego wykończenie. Tu wszystko zależy od rodzaju i jakości materiałów, jakie zostaną użyte. Konieczne jest też znalezienie sprawdzonej ekipy remontowej i dobrego projektanta wnętrz. Chcąc zaoszczędzić sporo cennego czasu, można kupić mieszkanie wykończone pod klucz.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments