Platynowe monety bulionowe – Bestie Królowej

Platynowe monety bulionowe – Bestie Królowej

Polecane i promocje

Ten rodzaj lokowania środków, pojawił się na rynku inwestycyjnym stosunkowo niedawno, bo w latach 60. Czas jednak nie stoi w miejscu. Co roku emitowane są nowe odsłony monet, w tym także tych wytwarzanych z platyny.

Jedną z nich jest na przykład wspomniana w tytule seria monet. Seria, bo pierwsze egzemplarze zjeżdżały z taśm produkcyjnych brytyjskiej Royal Mint. W rolę swego rodzaju debiutanta wcieliła się moneta zatytułowana Lew Anglii.

Do tej pory na rynku inwestycyjnym ukazało się dziesięć monet z serii Bestie Królowej. Monety przedstawiają między innymi czerwonego smoka, który widnieje na herbie Walii, czy też jednorożca Szkocji, który również ściśle związany jest z heraldyką kraju wchodzącego w skład Zjednoczonego Królestwa.

Na drugiej stronie monety zawsze widnieje wizerunek królowej Anglii. To kolejny raz pokazuje, że choć obecnie brytyjska monarchini pełni jedynie funkcje reprezentacyjne, szacunek do godności jej urzędu wydaje się niesłabnący. Warto zresztą dodać, że nie tylko Wielka Brytania umieszcza na swych monetach bulionowych podobiznę królowej Elżbiety II. Podobnie ma się sprawa z kanadyjskimi monetami – Klonowy Liść. Widać więc, że w przypadku monet bulionowych, jest to dość często spotykany motyw.

Rzecz jasna oprócz monet wykonanych ze złota, brytyjska seria zawiera również egzemplarze wyprodukowane z użyciem platyny. W sklepie Tavex można obecnie nabyć monetę Biały Lew Mortimerów oraz Białego Konia Hanoweru. Obie monety zaczęły być produkowane od 2020.

Na jednej stronie Lwa Mortimerów, widnieje oczywiście podobizna wspomnianego zwierzęcia – symbolu brytyjskiej monarchii, która liczy sobie już wiele setek lat. Postura zwierzęcia, doskonale oddaje jego pewnego rodzaju godność, która miała zresztą symbolizować władców Zjednoczonego Królestwa. Druga strona monety zilustrowana jest oczywiście podobizną przywoływanej już tutaj kilka razy Elżbiety II. Taka sama sytuacja jest zresztą w przypadku monety Biały Koń Hanoweru. Ponadto możemy tam zobaczyć tytułowego lwa, który prezentuje się równie… reprezentacyjne co Lew Mortimerów. Autorem koncepcji wizualnej monet, jest Jody Clark, który zaproponował ją w latach 50 ubiegłego stulecia. Trzeba przyznać, że pomysł projektanta zawiera w sobie te motywy, które są bardzo charakterystyczne dla heraldyki Wielkiej Brytanii. Obie produkowane monety mają wartość jednej uncji.

Dostępne w naszym sklepie internetowym oraz oddziale, monety to nie tylko doskonały pomysł na długoterminową lokatę kapitału. Posiadają one także niemały walor estetyczny, ponieważ wykonano je z bardzo wysoką starannością. Monety mogą być więc także cennym uzupełnieniem domowej kolekcji biżuterii.

Wysyłka bulionowych monet platynowych odbywa się zwykle w ciągu 24 godzin. Ponadto, by zapewnić, że platyna inwestycyjna dotrze w nienaruszonym stanie, monety zostaną opakowane w pudełko zabezpieczające.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments