Poczta kurier Blachownia zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Pyskowice może być naprawdę proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Pyskowice

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas i nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Pyskowice zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo termin dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków na pewno dostrzeżemy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza jeślipaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości przesyłek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz dużo waży? Rozsądnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na gabaryty przesyłki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku oraz masę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod wpływem wody, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej masy przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Pyskowice dba żeby wszystkie paczki były traktowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się obracać a nawet zostać zgnieciona przez pozostałe opakowania.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Pyskowice odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Pyskowice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę