Polisy komunikacyjne w Gdańsku – co wybrać?

Polisy komunikacyjne w Gdańsku – co wybrać?

Polecane i promocje

Posiadanie pojazdu mechanicznego w Polsce wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Warto wiedzieć, co ono ma na celu i jakie jeszcze możliwości mają kierowcy w zakresie polis komunikacyjnych.

Ubezpieczenia komunikacyjne – czy wszystkie są obowiązkowe?

Przepisy w Polsce nakazują, aby każdy właściciel pojazdu mechanicznego – samochodu, motocykla etc. – miał ważne ubezpieczenie OC. Gdańsk to jedno z polskich miast, gdzie zapotrzebowanie na tego typu produkty ubezpieczeniowe stale rośnie. Wynika to z tego, że po ulicach Trójmiasta jeździ coraz więcej aut. Wymienić można kilka charakterystycznych cech wspomnianego ubezpieczenia. Poza tym, że jest obligatoryjne, ma również niezmienny, określony odgórnie zakres ochrony oraz stałą sumę gwarantowaną. Oznacza to dokładnie tyle, że nie ma możliwości uzyskania za dodatkową opłatą szerszego zakresu oraz wyższej sumy gwarantowanej. Dla wszystkich bez wyjątku kierowców są one jednakowe. Pieniądze z polisy są wypłacane stronie poszkodowanej w zdarzeniach związanych z ruchem pojazdu. Przez ubezpieczycieli takich jak PZU i inni ubezpieczenie OC często jest sprzedawane w pakiecie z autocasco – czyli AC, które nie jest obowiązkowe. Istnieje jednak szereg przesłanek przemawiających na korzyść tej polisy.

Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne – dlaczego warto?

Kradzież samochodu lub jego uszkodzenie czy zniszczenie wraz z wyposażeniem to zagrożenia, z którymi musi się liczyć każdy kierowca. Nie da się ich niestety uniknąć, ale przynajmniej można zminimalizować straty, jakie się z nimi wiążą. Możliwość uzyskania odszkodowania w takiej sytuacji to główny powód, dla którego warto kupić ubezpieczenie AC. Gdańsk ma pod tym względem na tyle urozmaiconą ofertę, że każdy znajdzie wariant polisy odpowiadający mu pod kątem zawartości i ceny. Autocasco nie jest co prawda najtańszym produktem ubezpieczeniowym, ale jego cena jest atrakcyjna w porównaniu z wydatkami, jakie musi ponieść kierowca np. w związku z utratą czy poważnym zniszczeniem pojazdu. To dobry sposób na zabezpieczenie swojej kieszeni przed finansowymi następstwami wielu zdarzeń losowych, których finansowe konsekwencje niekiedy mocno uderzają po kieszeni. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, kładąc szczególny nacisk na zapisy dotyczące m.in. zasad funkcjonowania polisy oraz wyłączeń odpowiedzialności, kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkodę i nie wypłaca odszkodowania.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments