Polskie biuro księgowe w UK – zakres świadczonych usług

Polskie biuro księgowe w UK – zakres świadczonych usług

finanse i podatki Pordnik

Polacy, którzy wiążą swoją przyszłość z wyjazdem do Wielkiej Brytanii, niejednokrotnie mają obawy, że nie poradzą sobie ze sprawami urzędowymi, bankowymi, a w razie problemów zdrowotnych nie znajdą odpowiedniej pomocy. Okazuje się jednak, że na terenie UK działa wiele placówek typowo polskich – są polskie przychodnie medyczne i polscy księgowi. Polskie biuro księgowe oferuje szereg usług związanych z prowadzeniem własnej firmy czy rozliczaniem podatków. Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki.

 

Na co zwrócić uwagę, szukając polskiego biura księgowego?

Przede wszystkim warto sprawdzić, jak duże doświadczenie posiadają pracownicy biura rachunkowego. Chodzi zarówno o pracę w Polsce, jak i na terenie UK. Księgowi świadczący usługi w Wielkiej Brytanii muszą znać przede wszystkim przepisy brytyjskiego prawa podatkowego i gospodarczego, jednak mile widziana jest również znajomość przepisów obowiązujących w Polsce. Niektórzy klienci prowadzą działalność w obu krajach.

Polskie biuro księgowe (zobacz Accountancy 4 You Ltd) może być placówką nastawioną na współpracę z konkretną grupą zawodową, np. z kierowcami, firmami przewozowymi itp. Oczywiście nie jest to regułą, jeśli jednak mamy możliwość skorzystania z pomocy biura, które szczególnie mocno interesuje się naszą branżą, warto taką współpracę nawiązać.

Wybierając biuro księgowe, powinniśmy zwrócić uwagę także na możliwość realizowania pewnych zadań online. Prowadzenie własnej działalności wymaga ciągłego zaangażowania – niekiedy brakuje czasu na częste wizyty w siedzibie biura rachunkowego. Dobrze, gdy księgowi służą radą i pomocą także podczas rozmów telefonicznych i chętnie wymieniają informacje za pomocą poczty elektronicznej.

Co oferuje polskie biuro księgowe?

Przede wszystkim są to usługi związane z rozliczaniem podatku i prowadzeniem firmy. Polskie biuro księgowe udziela porad na każdym etapie prowadzenia działalności, począwszy od przygotowania biznesplanu, poprzez rejestrację firmy, aż po prowadzenie księgowości, sporządzanie listy płac czy rozliczanie podatku VAT. Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Im większa firma, tym więcej spraw rachunkowych, formalności i obowiązków względem państwa.

Niektóre biura rachunkowe oferują szereg usług niestandardowych, takich jak przygotowanie budżetu przed rozpoczęciem działalności czy pomoc w uzyskaniu kredytu. Zajmują się też kontrolą i badaniem płynności finansowej firmy. Klient, który decyduje się na nawiązanie współpracy z polskim biurem księgowym, może skupić się na wypełnianiu obowiązków zawodowych. Jego zadaniem jest wyłącznie pomnażanie zysków firmy, natomiast formalnościami związanymi z prowadzeniem działalności zajmują się zaufani specjaliści. Oczywiście właściciel firmy cały czas ma wgląd w prowadzoną dokumentację. Wszystko odbywa się na zasadach najwyższej jakości, przejrzystości i uczciwości w działaniu.