Praca kierowca autobusu Warszawa – czy się opłaca?

Praca kierowca autobusu Warszawa – czy się opłaca?

Polecane i promocje Warto przeczytać

Praca kierowcy autobusu w Warszawie posiada wiele plusów i minusów. Do tych pierwszych zaliczyć możemy przede wszystkim wysokie zarobki, do ostatnich zaś – najwyższą odpowiedzialność, którą bierzemy przecież za przewożonych przez siebie pasażerów.

Na podstawie dogłębnej wiedzy Arriva – lidera w branży przewozów miejskich, precyzyjnie przeanalizujemy w tym artykule wszelkie za i przeciw. Czy opłaca się więc zostać kierowcą autobusu miejskiego w Warszawie? Pełna odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

 

Jakie są największe korzyści pracy kierowcy autobusu w Warszawie?

Praca kierowcy autobusu w Warszawie ma nadzwyczaj wiele plusów. Pierwszym i najważniejszym z nich są bez wątpienia wysokie zarobki. Na pytanie ile dokładnie zarabia się na wyżej wymienionym stanowisku pracy – podpowiemy poniżej. Dochodzi do tego stabilne zatrudnienie, które ma szczególne znaczenie właśnie teraz – w czasach narastającego i wielopoziomowego kryzysu ekonomiczno-pandemicznego.

 

Jeśli dodamy do tego także i dużą elastyczność w możliwości układania sobie grafiku, ciągły rozwój na płaszczyźnie technicznej oraz uczenia się nowych rzeczy – to będziemy mieć już pełniejszy obraz korzyści, jakie daje to intratne zajęcie. Najważniejsze, twarde argumenty, które przemawiają za tym zajęciem, przedstawiamy poniżej.

 

Zarobki kierowcy autobusu w Warszawie

Głównym powodem, dla którego przychodzimy do pracy, oczywiście jest zapłata za dobre jej wykonanie. Kierowcy autobusów w Warszawie zarabiają dobre pieniądze. Warto podkreślić, że są one relatywnie większe, niż wielu osób, które pracują w biurach.

 

Przechodząc do twardych konkretów, poniżej przedstawiamy przykładowe zarobki na omawianym przez nas stanowisku.

  • Doceniony kierowca autobusu w Warszawie, po przepracowaniu kilku lat, zarabia co najmniej 5 tysięcy zł brutto, co z kolei przekłada się na ponad 4500 zł netto.
  • Osoby, którym przewoźnik opłacił kurs prawa jazdy kat. D, zarabiają odpowiednio mniej.
  • Wybór dobrego operatora komunikacji miejskiej zapewnić może zarobki nawet do 5800 zł brutto.

 

Stabilne zatrudnienie i finansowe benefity

Warto także nadmienić, że praca kierowcy autobusu w Warszawie jest stabilnym zajęciem – zwłaszcza jeśli podejmiemy ją u niezależnego, międzynarodowego przewoźnika, jak Arriva. Pracownicy tej marki liczyć mogą także na finansowe benefity, które wyliczamy w poniższym wypunktowaniu.

  • Prywatna opieka medyczna.
  • Dofinansowania urlopów.
  • Dopłaty do wypoczynku dzieci.
  • Bilet komunikacji miejskiej z 90% zniżką oraz darmowy dowóz do pracy w Warszawie.

 

Darmowe kursy na prawo jazdy kat. D w Arriva

W większości przypadków warunkiem podjęcia pracy kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie jest samodzielne opłacenie kursu na prawo jazdy kat. D. Jest to zaś wydatek rzędu 5000-7000 zł. Co oczywiste, dla większości z nas jest to cena zaporowa, która przekreśla marzenia o stabilnej karierze w omawianej tu branży.

 

Na szczęście, istnieją przewoźnicy, którzy wychodzą swoim potencjalnym pracownikom na rękę i oferują im opłacenie całości kursu prawa jazdy kat. D oraz kursu przygotowawczego. Najbardziej znaną marką, która daje taką możliwość jest przewoźnik Arriva. Jest to więc doskonała okazja do zdobycia nowego, wysoko ocenianego przez pracodawców doświadczenia zawodowego.

 

Jakie są największe wady pracy kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie?

Wszelkie stanowiska wiążące się z przewozem pasażerów sprowadzają się do wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności. Powinniśmy więc przedkładać ich bezpieczeństwo, nad swoje. Pamiętajmy o tym, jeśli bierzemy pod uwagę rozpoczęcie pracy kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie.

 

Kolejną kwestią są stale powtarzające się trasy przejazdów, które będziemy realizować. Mogą okazać się one monotonne i nużące. Jeśli podejmować będziemy także pracę w nocy, to liczyć się będziemy musieli z męczącymi klientami. Będziemy bowiem odpowiedzialni za zaprowadzenie i utrzymanie spokoju w pojeździe.

 

Podsumowanie

Czy praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie się opłaca? W świetle powyżej przytoczonych argumentów stwierdzamy więc z całą stanowczością, że tak. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy przewoźnicy zaoferują nam te same warunki. Najkorzystniejsze z nich bez wątpienia proponuje Arriva.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments