Recenzja Fortissio 2023: czy to oszustwo? Prawdziwe opinie użytkowników

Recenzja Fortissio 2023: czy to oszustwo? Prawdziwe opinie użytkowników

Artykuł Miesiąca

Na rynku brokerów handlowych znajdziemy wiele propozycji. Niestety, ale nie wszystkie są bezpieczne i godne zaufania. Jak znaleźć najlepszą?

Na rynku brokerów handlowych znajdziemy wiele propozycji. Niestety, ale nie wszystkie są bezpieczne i godne zaufania. Warto zachować ostrożność i przeprowadzić badania. Zrób to przed podjęciem decyzji o założeniu konta na wybranej platformie.

Na co powinieneś zwrócić uwagę? Co pomoże w ocenie brokera? Jednym ze wskaźników jest rzetelna recenzja wybranej strony. Co ciekawe, właśnie ją czytasz.

W tym artykule przyglądamy się brokerowi Fortissio. Przeprowadzamy badania, sprawdzamy czy Fortissio to scam, analizujemy opinie użytkowników. 

Gotowy? Zaczynamy!

Najważniejsze informacje o Fortissio

Naszą recenzję rozpoczynamy od przedstawienia najważniejszych informacji dotyczących brokera Fortissio. Oto, co udało nam się ustalić:

 • Fortissio oferuje wiele profesjonalnych narzędzi handlowych, analitycznych i technicznych dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych traderów;
 • Platforma Fortissio jest dostępna w dwóch wersjach: mobilnej Mobile Xcite oraz przeglądarkowej Web Xcite;
 • Dostęp do konta handlowego Fortissio jest możliwy z każdego miejsca i o każdej porze;
 • Oficjalna strona internetowa brokera jest dostępna w kilku wersjach językowych: polskim, angielskim, włoskim, arabskim, niemieckim, greckim, hiszpańskim i szwedzkim;
 • Użytkownicy Fortissio otrzymują codzienne powiadomienia i wiadomości dotyczące ważnych wydarzeń ekonomicznych, gospodarczych i ruchach na rynkach finansowych;
 • Na platformie znajdziemy możliwość kontaktu z profesjonalną obsługą klienta, która przeprowadzi cię przez proces rejestracji konta, wyjaśni działanie narzędzi, warunki handlu i odpowie na wszystkie pytania;
 • Broker oferuje trzy metody płatności (karty debetowe i kredytowe, przelewy bankowe, e-portfele) oraz szybkie wpłaty i wypłaty;
 • Użytkownicy mogą założyć jedno z 11 rodzajów kont inwestycyjnych, które różnią się między sobą minimalnym depozytem, promocjami i ofertą;
 • Fortissio oferuje 5 początkowych pozycji bez ryzyka dla nowych użytkowników.

Opinie użytkowników Fortissio

Jedną z kilku rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę są opinie użytkowników. Znajdziesz je na tematycznych blogach, stronach internetowych, forach i w mediach społecznościowych.

Powinieneś pamiętać, że nie wszystkie wystawione komentarze są zgodne z prawdą. Bardzo często piszą je osoby pod wpływem dużych emocji, które wyolbrzymiają napotkane problemy i trudności, konkurencyjne firmy nieprzestrzegające zasad etycznych, boty (najczęściej używane przez konkurencję) albo autorzy, którzy nie przetestowali opiniowanej usługi lub produktu, ale chcą “namieszać” (są to tzw. trolle internetowe).

Z pewnością dobrze wiesz, że nie każda opinia jest warta przeczytania i przeanalizowania. My, postanowiliśmy przeprowadzić badania i podzielić się z tobą wnioskami. Co udało nam się ustalić?

Przede wszystkim warto zauważyć, że zdecydowana większość pozytywnych i neutralnych opinii skupia się na podkreśleniu, że platforma handlowa Fortissio jest w pełni legalna i regulowana. Sprawdziliśmy tę kwestię i możemy potwierdzić, że to prawda. 

Broker udostępnia na oficjalnej stronie internetowej wiele dokumentów, w których znajdziesz warunki świadczenia usług, aspekty prawne i wiele innych, bardzo przydatnych informacji. Omówimy je w kolejnej sekcji.

Wróćmy do opinii użytkowników. 

Fortissio jest przedstawione jako potężna platforma handlowa z profesjonalnym pakietem narzędzi handlowych, intuicyjnym interfejsem i wieloma ofertami dostosowanymi do doświadczenia, wiedzy i możliwości finansowych inwestora. Traderzy potwierdzają ten opis brokera i podkreślają, że to właśnie nieograniczone możliwości platformy przekonały ich do rozpoczęcia inwestowania z Fortissio.

Jeśli chodzi o negatywne opinie.. Tak, jak wspomnieliśmy na samym początku, negatywne komentarze pojawiają się wielokrotnie. Czy warto zwrócić na nie uwagę? Nie! Jeśli opinia wygląda tak: “Fortissio to scam” i nie wnosi żadnych dowodów, które mogłyby to potwierdzić, to powinna zostać pominięta. Tego typu komentarze są najczęściej nieuczciwym działaniem konkurencji.

Zachęcamy jednak do przeprowadzenia samodzielnych badań. Przed rozpoczęciem handlu na platformie Fortissio, powinieneś rozważyć własne “za” i “przeciw”. Pamiętaj o czytaniu najnowszych opinii użytkowników. Nie inwestuj pieniędzy, których nie jesteś w stanie stracić.

Czy broker Fortissio to scam?

Wielu inwestorów zastanawia się, czy broker Fortissio to scam. Skąd te obawy? Przede wszystkim z nieprawdziwych opinii, które przeczytaliśmy i przeanalizowaliśmy na wielu stronach internetowych.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej bezpieczeństwu na platformie oraz regulacjom prawnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ustaliliśmy, czytaj dalej. Odpowiemy na twoje wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić.

Pierwszym krokiem do sprawdzenia działalności brokera jest analiza oficjalnej witryny internetowej. Strona Fortissio zawiera dokumenty, gdzie znajdziesz: umowę o świadczeniu usług z załącznikami, oświadczenie o ryzyku, regulacje, cookies. Zakładka “dokumentacja” to między innymi dokumenty zawierające kluczowe informacje, formularze, dokumentację prawną, promocje dla klientów profesjonalnych, Q&A i archiwum. 

Broker Fortissio działa pod nadzorem Greckiej Komisji Rynku Kapitałowego, ale także polskiej Komisji Nadzoru Finansowego KNF. To oznacza, że przestrzega europejskiego prawa i regulacji. 

Fortissio jest marką należącą do Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A. Firma ma dwie siedziby, jedną w Grecji, drugą w Niemczech. 

Powinieneś także dowiedzieć się więcej na temat informacji zawartych w oświadczeniu i ryzyku. Co zawiera? Przede wszystkim ostrzeżenie o ryzyku podczas handlu kontraktami CFD. Aby rozpocząć inwestowanie w te aktywa finansowe, powinieneś posiadać odpowiednią wiedzę, sytuację finansową, zasoby i doświadczenie.

Musisz mieć świadomość, że każda transakcja może przynieść straty finansowe. Broker Fortissio nie gwarantuje wygranej, nie dostarcza także porad inwestycyjnych. Za wszystkie, podejmowane decyzje handlowe odpowiedzialny jest jedynie inwestor. 

Pamiętaj także, aby nie inwestować środków finansowych, których utrata mogłaby negatywnie wpłynąć na twoje życie i sytuację materialną. Przemyśl każdą decyzję i poznaj poziom ryzyka. Jeśli chcesz zdecydować się na użycie dźwigni finansowej, dowiedz się więcej o tym sposobie handlu. To jeszcze wyższe ryzyko niż sam handel kontraktami CFD.

Co jeszcze znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej Fortissio? Zakładkę “Bezpieczeństwo w sieci”. Broker dba o swoich użytkowników i chroni ich przed niebezpieczeństwami w internecie. Z tego dokumentu dowiesz się jak unikać oszustw, czym są oszustwa internetowe, jak rozpoznać fałszywe wiadomości e-mailowe, fałszywe strony internetowe oraz fałszywe numery telefonu.

Jak widzisz, Fortissio stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i ochronę swoich użytkowników. Dzięki przygotowanym dokumentom i materiałom poznasz wiele przydatnych wskazówek dotyczących handlu oraz bezpieczeństwa w internecie. Dowiesz się jak zminimalizować ryzyko straty pieniędzy, znajdziesz dowody na działanie zgodnie z europejskim prawem.

Podsumowując, broker Fortissio jest licencjonowany i regulowany przez HCMC i przestrzega Dyrektywy Europejskiej dotyczącej rynku instrumentów i produktów finansowych MiFID. Oficjalna strona internetowa jest zabezpieczona certyfikatem SSL, więc możesz mieć pewność, że twoje dane przechowywane w witrynie są chronione. 

Nie musisz się obawiać również o swoje finanse. Środki są przechowywane na oddzielnym rachunku. Dzięki temu nie mieszają się z firmowymi pieniędzmi.

Po przygotowaniu naszej recenzji Fortissio, możemy potwierdzić, że broker jest w pełni legalny i regulowany.

Oferta brokera Fortissio

Co jeszcze wpływa na atrakcyjność platformy handlowej Fortissio? Oferta narzędzi handlowych, w których znajdziesz narzędzia do analizy technicznej oraz analizy fundamentalnej. Są to: kalendarz ekonomiczny, Autochartist, wykresy, wiadomości rynkowe, codzienne powiadomienia w formie SMS.

Dzięki bogatemu pakietowi instrumentów, zmienisz, dopracujesz lub wybierzesz swoją strategię handlową. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzystania z narzędzi rynkowych, możesz wziąć udział w sesji szkoleniowej organizowanej przez ekspertów Fortissio.

Co więcej, znajdziesz tu wiele bezpłatnych materiałów edukacyjnych w formie e-booków, bezpłatne szkolenia, o których wspomnieliśmy wcześniej oraz pomoc osobistego menedżera konta.

Autochartist – duma brokera Fortissio

Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z najpotężniejszych narzędzi handlowych dostępnych na rynku. Autochartist jest określane jako duma brokera Fortissio. Służy do przeprowadzania analizy technicznej. Jakie funkcje oferuje? 

Narzędzie skanuje rynki finansowe, analizuje uzyskane wyniki, ruchy cen aktywów i informuje cię o najlepszych możliwościach inwestycyjnych. Dzięki Autochartist zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na własne obserwowanie rynków. Automatyzacja tego procesu to więcej możliwości dla każdego inwestora. 

Właśnie dlatego Autochartist jest tak popularnym narzędziem handlowym, używanym przez traderów z całego świata. Oto cechy, które go wyróżniają:

 • automatyzacja analizy technicznej – otrzymasz wyniki analiz wykresów, prognozowane ceny aktywów, poziomów linii wsparcia i oporu oraz inne dane, który możesz wykorzystać do budowania strategii handlowej;
 • filtry prawdopodobieństwa – Autochartist filtruje ważne wydarzenia rynkowe, analizuje wcześniejsze wysokości cen aktywów i wpływ zdarzeń na kursy w przeszłości;
 • analizowanie zmienności – rynki finansowe są bardzo niestabilne, dlatego wyniki analizy zmienności mogą pomóc ci w ustaleniu odpowiednich momentów wejścia lub wyjścia;
 • codzienne raporty rynkowe i powiadomienia – dzięki Autochartist otrzymasz codzienne powiadomienia i wyniki analiz przeprowadzonych przez narzędzie.

Obsługa klienta na platformie Fortissio

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących kwestii bezpieczeństwa, działania narzędzi handlowych, oferty aktywów finansowych, działalności spółki i wielu innych kwestii, możesz uzyskać pomoc od działu obsługi klienta lub działu technicznego.

Aby skontaktować się z back office, przejdź do zakładki “Kontakty”. Znajdziesz tu wiele możliwości kontaktu. Jedną z nich jest formularz kontaktowych, który wypełnisz swoim imieniem, adresem e-mailowym, tematem wiadomości, rodzajem zapytania i treścią. 

Na stronie udostępniono także dwa numery telefonu oraz kilka adresów e-mailowych do różnych działów firmy: do działu reklamacji, do działu transakcji, do działu Back Office i obsługi klienta. Kolejną formą kontaktu jest także aplikacja WhatsApp.

Wsparcie dla użytkowników brokera Fortissio działa w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00 Gmt+2. Opinie klientów potwierdzają, że obsługa działa szybko, sprawnie i w pełni profesjonalnie.

Recenzja Fortissio – podsumowanie

Pytanie, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas pisania recenzji, brzmiało: czy Fortissio to oszustwo? Udało nam się ustalić, że broker jest w pełni legalny i regulowany. Działa zgodnie z europejskim prawem i jest nadzorowany, między innymi przez Komisję Nadzoru Finansowego KNF.

Fortissio stosuje wiele form zabezpieczeń, dbając o prywatność i ochronę pieniędzy swoich klientów. Potwierdzają to opinie użytkowników na wielu stronach internetowych.

Czy możesz zaufać platformie Fortissio? Zdecydowanie tak! Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, warto przetestować ofertę wykorzystując 5 pierwszych, bezpiecznych pozycji.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments