Skup atut w Warszawie

Skup atut w Warszawie

Polecane i promocje

Współcześnie rynek motoryzacyjny obfituje w różnego rodzaju pojazdy – z jednej sprawy kupujący ma naprawdę szeroką gamę modeli aut do wyboru, z drugiej strony sprzedający musi uzbroić się w cierpliwość, jeśli chce sprzedać swój samochód „na własną rękę” za sensowną gotówkę. Ogromna ilość stron internetowych, na których możemy wystawić nasze samochody na sprzedaż sprawił, że ogłoszenia zamieszczane w gazetach praktycznie wymarły.

Jak sprzedać używane auto za rozsądne pieniądze?

Cyklicznie organizowane giełdy sprzedażowe zostały wyparte przez komisy, a naklejenie na szybę auta kartki z informacją o sprzedaży samochodu już nie wystarczy, by szybko pozyskać kupca. Jak zatem możemy sprzedać nasze auto?

Skup atut w Warszawie

Pierwszą opcją – i najczęściej wybieraną – jest oczywiście sprzedaż samodzielna, bez udziału komisów, dealerów samochodowych czy auto skupów. Jednakże taka sprzedaż ma niezwykle istotną i uciążliwą wadę – nasz zasięg związany ze sprzedażą auta jest ograniczony. Oznacza to, że sami dotrzemy do o wiele mniejszego grona potencjalnych nabywców oraz osób zainteresowanych kupnem auta, niż gdybyśmy mieli to zrobić za pomocą profesjonalnych firm. Każdy krok zwiększający nasz zasięg przekłada się na ponoszenie wydatków – a te mogą narosnąć w setki, jeśli nie tysiące złotych w skali procesu sprzedażowego. Wykupienie samego ogłoszenia na miesiąc na jednym z portali sprzedażowych kosztuje 24, 99 PLN, jednak takie ogłoszenie nie dotrze do wielu osób. By wyświetlić nasz pojazd w internecie stosunkowo wysoko i szybko, należy wykupić dodatkowe pakiety promujące – a te już kosztują około 170-180 PLN miesięcznie. Możemy zatem przyjąć, że miesięczny koszt ogłaszania się na czołowym portalu sprzedażowym będzie nas kosztować 200 PLN – pytanie powstaje, ile tych miesięcznych opłat będziemy musieli ponieść, zanim trafimy na tego zdecydowanego kupca?

Kolejną możliwością jest skorzystanie z usługi komisu czy dealera samochodowego. Oczywiście, usługa taka jest odpłatna i najczęściej sprawia, że od finalnej kwoty sprzedaży handlarz pobierze stosowną marżę lub prowizję „z góry”. Jednakże wszelkie uwidocznienie naszego samochodu na sprzedaż leży właśnie po stronie dealera – nie musimy się przejmować tym, jak dotrzeć do nowych potencjalnych klientów i jak zaciekawić odbiorcę, bowiem to w interesie handlarza leży szybka sprzedaż auta oddanego w komis. W porównaniu do samodzielnej sprzedaży rysuje się tutaj bardzo wyraźna wada – auto jest niejako „uziemione”, zablokowane i nie możemy z niego korzystać podczas procesu sprzedażowego. O tyle jest to niewygodne, iż autem posługiwać się faktycznie nie możemy, a gotówki z tytułu jego sprzedaży jeszcze nie otrzymaliśmy. To skutecznie zniechęca osoby, które nie posiadają drugiego samochodu lub dla których zakup nowego auta uwarunkowany jest od sprzedaży starego samochodu.

Inną opcją jest pozostawienie auta w rozliczeniu przy zakupie nowego samochodu. W zamian za atrakcyjniejsze wyposażenie w cenie, rabaty i upusty na nowy model pojazdu, musimy oddać sprzedawcy nasz samochód. Dla wielu wydaje się to atrakcyjna i szybka forma pozbycia się starego lub niepotrzebnego auta, jednakże rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Właściciel salonu samochodowego może odmówić przyjęcia naszego auta w rozliczeniu bez podawania powodów. Przyjmowane są zatem jedynie te auta, które salon szybko sprzeda, nam zaś zapłaci zaledwie ułamek tej kwoty, stanowiący nierzadko 25% faktycznej wartości pojazdu. Należy się zatem zastanowić, czy chcemy się pozbyć naszego auta szybko, ale za 1/4 faktycznej wartości, czy jednak samodzielnie będziemy je sprzedawać, nie wiedząc jednak jak długo potrwa cały proces?

Idealnym kompromisem w tej sytuacji jest auto skup. Są to takie miejsca, w których praktycznie „od ręki” sprzedamy nasze dotychczasowe auto, a właściciel auto skupu w ciągu kilkunastu minut wypłaci nam należność od ręki. Ceny oferowane za dotychczasowy pojazd są naprawdę atrakcyjne, a formalności sprzedażowe uproszczone do minimum, dzięki czemu sprzedamy auto w bardzo krótkim przedziale czasowym mając pewność, że oddajemy je za rozsądną i sensowną kwotę pieniędzy. W tym miejscu odsyłamy do auto skupu, który szybko wyceni Twój pojazd i jeszcze tego samego dnia od Ciebie odkupi samochód: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-sochaczew/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments