Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Coraz bardzo osób korzysta z zabiegów z obszaru stomatologii estetycznej, by cieszyć się pięknym widokiem naszych zębów. A czy są one miłe dla niemowląt? Warto wprowadzić się z niezwykle rozpowszechnionymi zabiegami i zweryfikować czy są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Białogard

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej ważnym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej dostosowuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten zakłada się zwykle przy użyciu specjalnej warty na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej ale po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie a może żyć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Według unijnej informacje z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykorzystaniem określonych środków chemicznych w normalnym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, jednak pewno żyć stosowane wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie poleca się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na leczeniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów również kolejnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być problemu spośród obecnego gatunku osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u dzieci jest tenże jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na leczeniu kamień nazębnego składającego się w kraju szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w regule nie ma przeciwwskazań do powodowania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, więc bogata go zrobić i będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę bezpieczną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego gatunku praktyk. Podobnie jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w sukcesie koron ząb wymaga być oszlifowany w znacznie znaczniejszym stopniu. W stosunku z czym, gdy nie zachodzi taka potrzeba lepiej nie przeszkadzać w budowę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments