Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 25

PRACA

W jasnej wrocławskiej kamienicy, nigdy nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 18

Z lat, zwaśnione rodziny zaczynają się na wzajem, by potem przy odpowiednim trunku zgodzić się i snuć kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na prowadzić.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, a dobrym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat zarabia w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej przejmować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w tym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle podchodzi do walk.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jedynym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się z siebie. Pazdzioch ma określone zatrudnię. Tworzy na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która mieszkała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje męża i obraża go w gronie innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha kobietę i kobieta się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi jest Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma lekko. Mimo, że potrafi dzielić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i wydaje mu zabierać się na jego piętro. Boczek tak prosto nie odpuszcza i dalej podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś nową klatkę w ostatniej strony, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z okazją na nowe piwo, skoro oczywiście jak jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi nowej wybranki syna.

Części są gorące i doskonałe fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka i wada pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, iż w tym świata nie ma pracy dla mężczyzn z jego wykształceniem i stanowi rozkręcić własny biznes.

Na brak miejsca z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na pomysł założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim można by było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy także tenże podział nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po trudnym i ciężkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w zakładzie Kiepskich zaczynany jest sylwester.

Siedzą na nim ludzie kamienicy i stary Kozłowski, który istnieję w klubu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z starym ale dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zacięciem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w działach.

Jednym z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, występujący na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który planuje co róż nowe rymowanki na fakt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, a z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje mieszkań w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy badać na Polsacie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments