TPW opinie

      1 komentarz do TPW opinie

Inwestowanie w TPW – czy na pożyczkach społecznościowych naprawdę można zarobić?

Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych znane jako TPW staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne i na pewno nie ma się co temu dziwić. Są to pożyczki społecznościowe, działające na specjalnej platformie internetowej. Biorąc w niej udział osoby fizyczne, przedsiębiorcy i różnego rodzaju inwestorzy, zainteresowani szybkimi pożyczkami bez zbędnych formalności, które zawsze są bardzo dobrze zabezpieczone i nie przynoszą ryzyka utraty kapitału. Okazuje się jednak, że pożyczki społecznościowe TPW to nie tylko sposób na zastrzyk gotówki, ale również możliwość bezpiecznego inwestowania swoich pieniędzy.

Inwestowanie w TPW – jak to zrobić?

O pożyczaniu w TPW wiemy już naprawdę sporo, jednak nieco mniej o tym, w jaki sposób można tam inwestować. Inwestowanie TPW opinie to bardzo często wyszukiwane hasło w sieci, jednak osób oszczędzających w ten sposób jest sporo. Wypowiadają się na temat tego, jak można zarobić na pożyczkach społecznościowych. Otóż każdy użytkownik zarejestrowany na platformie TPW może stać się inwestorem lub pożyczkobiorcą. Inwestor jest to osoba, która deklaruje jaką kwotą kapitału dysponuje i jest w stanie pożyczyć ją innemu zainteresowanemu. Oczywiście działanie na portalu wcale nie ma charakteru dobroczynnego – inwestorzy którzy udzielają swojego kapitału, mogą liczyć na zysk i to niemały. W końcu na pewien czas muszą zablokować swoje środki i udostępnić je pożyczkobiorcy – otrzymują za to rekompensatę finansową, której wysokość zależna jest od pożyczanej kwoty.

Ile można zyskać na inwestowaniu TPW?

Każdy inwestor powinien wiedzieć, ile może zarobić poprzez inwestowanie TPW. Od każdej pożyczki naliczany jest zysk w wysokości 4%. Dla jednych jest to dużo, dla innych bardzo mało, jednak warto przeliczyć sobie, czy w jakimkolwiek banku dostaniemy takie oprocentowanie na lokacie? Otóż nie. Pożyczki TPW oferowane są standardowo na okres 30 dni z możliwością przedłużenia spłaty do maksymalnie 90 dni. Po tym czasie pożyczkobiorca musi bezwzględnie spłacić swoje zobowiązanie. Jeśli tego nie zrobi, straci przedmiot zastawu, który jest zabezpieczeniem finansowym każdej udzielanej pożyczki. Bez względu na to, czy pożyczkobiorca spłaci zobowiązanie w terminie czy będzie zwlekał narażając się na postępowanie windykacyjne, inwestor w terminie otrzyma zwrot swojego kapitału. To jeden z większych plusów działania na platformie towarzystwa pożyczek wzajemnych – nie ma ryzyka straty pieniędzy, natomiast jest pewny zysk w wysokości 4% od każdej pożyczki. Zasady są jasne i przejrzyste, dlatego inwestorów powierzających platformie swój kapitał nie brakuje. Pośrednictwo platformy TPW jest gwarancją bezpieczeństwa wszystkich transakcji i dla inwestora właściwie wygląda jak zwykłe założenie lokaty. Różnica polega na tym, że zysk można otrzymać po 1,2 lub maksymalnie 3 miesiącach, a lokaty bankowe zwykle oferowane są na dłuższy czas.

Inwestowanie TPW – jak wygląda realny zysk?

Inwestowanie TPW opinie – wystarczy wpisać to hasło w wyszukiwarkę, by poznać prawdziwe opinie osób, które na tego typu inwestowanie zdecydowały się już dawno. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieli, na jakich zasadach funkcjonuje platforma i co tak naprawdę oferuje. Realny zysk z inwestowania jest zależny od kwoty pożyczki, udzielanej w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dla przykładu, jeśli pożyczkobiorca pożyczy 1000 złotych, za każde 30 dni inwestor otrzyma dokładnie 40 złotych zysku. Jeśli przedłuży spłatę do 90 dni, w sumie inwestor może zarobić na tej pożyczce 120 złotych – to bardzo duża suma, biorąc pod uwagę oprocentowanie oferowane w bankach. Jeśli w danej chwil inwestor udzieli kilku pożyczek, zysk może wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie i trzeba przyznać, że w Polsce nie brakuje osób, które właśnie w taki sposób zarabiają spore sumy, przy tym wcale nie obawiając się o swój kapitał.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Doradca Inwestycyjny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o