Wynajem samochodów na minuty – czy warto korzystać?

Wynajem samochodów na minuty – czy warto korzystać?

Polecane i promocje

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna usługa transportowa funkcjonująca w dużych miastach w Polsce. Jest świetną alternatywą dla transportu publicznego, umożliwiając poruszanie się po mieście w komfortowych warunkach.

Wynajem aut na minuty – jak korzystać z usługi?

 

Pierwszym krokiem do uzyskania dostępu do omawianej usługi jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji Panek CarSharing i założenie w niej konta, co wiąże się z zarejestrowaniem w niej karty płatniczej oraz przesłaniem skanu ważnego prawa jazdy. Należy dopilnować, aby dane podane w formularzu rejestracyjnym zgadzały się z danymi z prawa jazdy. Aplikacja jest niezbędna, aby otworzyć samochód oraz zakończyć wynajem. Wolne samochody są oznaczone na mobilnej mapie – wystarczy tylko wybrać dogodną dla siebie lokalizację auta, a następnie zarezerwować je.

 

Wynajem aut na minuty – jakie ma zalety?

 

Wynajem samochodów na minuty jest usługą wyróżniającą się licznymi zaletami. Przede wszystkim kierowca płaci tylko za realny czas przejazdu i pokonany dystans. Stawki wynoszą przeciętnie kilkadziesiąt groszy za każdy kilometr i każdą minutę – różnią się w zależności od wybranego operatora usługi. Jeden samochód udostępniany w tym systemie jest w stanie zastąpić nawet kilka prywatnych aut, co przekłada się na zmniejszenie natężenia ruchu i ilość zanieczyszczeń. Korzystanie z usługi odbywa się w całości z poziomu aplikacji, co jest sporym udogodnieniem.

 

Wynajem aut na minuty – jakie samochody są dostępne?

 

W ramach wynajmu pojazdów na minuty kierowcy mają do wyboru wiele modeli aut znanych marek. są to nowoczesne i funkcjonalne pojazdy. Są one przystosowane do jazdy po mieście, więc raczej w tym przypadku w rachubę nie wchodzi np. wynajem sportowych aut. Warszawa oraz inne duże miasta mają w tym zakresie inną ofertę dla kierowców, a mianowicie wynajem krótko- i długoterminowy świadczony na podstawie pisemnej umowy. Trzeba dokładnie zapoznać się z propozycjami różnych wypożyczalni i przeanalizować je pod katem cen oraz zawartości.