Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

zdrowie i uroda
Zabiegi medycyny estetycznej – popularne rozwiązania

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna dostarcza wielu rozwiązań, dzięki którym możemy zadbać o nasze zdrowie i wygląd. Różnego typu zabiegi są bezinwazyjne, nie powodują skutków ubocznych za to umożliwiają usunięcie wielu niedoskonałości. Poniżej omawiamy, kilka zabiegów, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością.

Mezoterapia skóry głowy

Utrata włosów może mieć wiele przyczyn. Choroba, nadmierny stres, zła dieta, nieprawidłowe krążenie krwi to tylko niektóre z nich. Łysienie oraz wypadanie włosów to duży problem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku. Brak włosów powoduje duży dyskomfort, utratę pewności siebie, a co za tym idzie, złe samopoczucie.

Mezoterapia skóry głowy umożliwia rozwiązanie takiego problemu. Jest to zabieg, podczas którego za pomocą cienkiej igły w skórę głowy wykrzykiwane są substancje pobudzające wzrost włosów i hamujące ich nadmierne wypadanie. Zazwyczaj wstrzykiwane są witaminy, substancje odżywcze, leki – wszystko zależy od potrzeb pacjenta. Czas trwania zabiegu to około 30 minut. Po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona, nie powinno się też korzystać z solarium i sauny.

Zabieg wskazany jest między innymi w przypadku łysienia typu męskiego, łysienia plackowatego, łysienia rozlanego i innych dolegliwości, może być również stosowany profilaktycznie. Istnieją też przeciwwskazania do wykonania mezoterapii skóry głowy, wśród nich wymienić można choroby nowotworowe, ciążę, stany zapalne skóry, cukrzycę bądź alergię.

Powiększanie ust

Powiększanie i modelowanie ust cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponętne usta są marzeniem wielu pań i spora większość decyduje się na jego realizację.

Podczas zabiegu wykorzystywane są specjalne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który jest bezpieczną i tolerowaną przez organizm substancją. Wypełniacze wstrzykiwane są za pomocą cienkiej igły, w niektórych gabinetach istnieje też możliwość wstrzyknięcia wypełniaczy za pomocą kaniuli.

Po zabiegu usta mają estetyczny kształt – poprawia się ich kontur, a kąciki są uniesione, co więcej, zredukowane zostają zmarszczki nad górną wargą. Efekty zabiegu utrzymują się przez 8-12 miesięcy. Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości i rodzaju użytego preparatu.

Peeling medyczny

Piękna, zdrowa skóra sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie i czujemy się pewni siebie. Niestety, wiele osób zmaga się z różnego typu niedoskonałościami skóry, wśród najczęstszych problemów wymienić możemy trądzik, blizny, przebarwienia czy po prostu oznaki starzenia. Współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z takimi przypadłościami. Bardzo docenianym rozwiązaniem są peelingi medyczne. Peeling medyczny to zabieg estetyczny, podczas którego złuszczony zostaje martwy naskórek, dzięki czemu można dotrzeć do skóry właściwej.

W zależności od potrzeb pacjenta i problemów skórnych stosowane są różne rodzaje peelingów z wykorzystaniem różnych substancji. Efekty? Piękna, pełna blasku skóra bez niedoskonałości.

Na koniec

To tylko kilka z wielu zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od potrzeb i problemów pacjenta dobierane są odpowiednie zabiegi, dzięki którym można poprawić swoje zdrowie i wygląd, a co za tym idzie, samopoczucie.

Źródło: medest-silesia.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o