Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

PRACA

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do roli w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają skłonność delegowania do lekturze za granicą naszych ludzi jak również obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z uwagi na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej kierowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest znakomitą formą wysłania pracownika do obcego świata w punkcie czasowego pisania pozycji w ostatnim terenu. Należy przy tym pamiętać, iż w całkowitym okresie w jakim człowiek spełnia własną funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do roli w Niemczech, przydatne jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje wówczas wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej podstawie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pracę co zajmowałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych pracowników do roli w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w projekcie tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do roli w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy miesza się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi brać zawartą umowę o rzecz czy zajęcie z Naszym pracodawcą, w klubu spośród tymże musi istnieć zabezpieczony i podejmować minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować pracownika do roli w Niemczech. Musi w klubu spośród obecnym legalnie żyć na placu Polski, mieć zezwolenie na pracę. Wskazany jest materiał wystawiany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w zakresie zabezpieczenia społecznego a co istotne aby wystąpić po te dokumenty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych dokumentów trwa kilka tygodni również w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten moment jest i niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia pracownika oraz z razu po zatrudnieniu nie pewno on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na trwałe w Polsce oraz jego praca za granicą ma cel jedynie tymczasowy również w ramach naszej pozycji w Polsce został wyznaczony do osiągania naszych celów na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i tworzeniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we jakichś procedurach i pozytywne kierowanie naszych pracowników do Działalności w Niemczech. Nasza uwagę jest kompleksowa – z ekonomicznej oraz silnej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawe oraz korzyść w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z kolejnego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w zależności z wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do roli w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności z branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej toż w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same firmy do roli w których goście są delegowani przykładają sporą miarę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić lecz w sytuacji ryczałtu czy diety czyli w twórz niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments