Żegnajcie, zbędne kilogramy!

Żegnajcie, zbędne kilogramy!

Warto przeczytać

Nadwaga, to przypadłość, na którą cierpi wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej najczęstszymi przyczynami są niewłaściwe odżywianie i brak ruchu. Jeśli bezskutecznie próbujesz schudnąć, stosując rozmaite „diety-cud” i nie osiągasz pożądanych efektów, to znak, że potrzebna ci konsultacja dietetyczna.

1. Konsultacje dietetyczne w Poznaniu

2. Droga do wymarzonej sylwetki

3. A może dieta online?

Konsultacje dietetyczne w Poznaniu

Jeśli podejmiesz decyzję, o pozbyciu się nadmiaru kilogramów, umów się na wizytę u dietetyka. W stolicy Wielkopolski znajdziesz wiele gabinetów, w których możesz skorzystać z konsultacji dietetycznej, jak choćby https://kaloria.com.pl/. Pamiętaj, że żadna „dieta-cud” nie istnieje. Tylko poradnia dietetyczna może zaradzić twoim problemom. W Poznaniu nie brakuje dobrych dietetyków, którzy pomogą ci zrzucić zbędne kilogramy. Dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Droga do wymarzonej sylwetki

Na początku wizyty w gabinecie dietetycznym czeka cię analiza składu ciała, za pomocą specjalnego urządzenia. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Dzięki niemu dowiesz się, ile wody i tkanki tłuszczowej zawiera twój organizm, poznasz wskaźnik BMI i wiele innych parametrów. Na tej podstawie, dietetyk opracuje strategię redukcji masy ciała. Podpowie jak zmienić nawyki żywieniowe i ustali indywidualny jadłospis. Dobry dietetyk udzieli też porad na temat twojej aktywności fizycznej i stylu życia, tak aby po zakończeniu odchudzania nie było efektu jojo.

Nadwaga może być też wynikiem choroby, np cukrzycy, insulinoodporności, Hashimoto albo zespołu jelita drażliwego. Jeśli cierpisz na którąś z tych chorób i posiadasz wyniki badań, koniecznie zabierz je na pierwszą wizytę . Dietetyk kliniczny musi o nich wiedzieć, aby menu, jakie dla ciebie ułoży było skuteczne.

A może dieta online

Jeśli nie masz czasu na spotkanie z dietetykiem twarzą w twarz, spróbuj diety online. Dobre poradnie dietetyczne w Poznaniu świadczą takie usługi. Wystarczy wejść na stronie gabinetu i wypełnić specjalny formularz. Musisz odpowiedzieć na pytania o twoje zdrowie i tryb życia, preferencje smakowe i czas, który możesz poświęcić na przygotowanie posiłków. Na tej podstawie, dietetyk ułoży dla ciebie specjalny jadłospis.

W Poznaniu istnieją też poradnie dietetyczne, które proponują diety dla par, sportowców, oraz kobiet w ciąży. Z pomocy dietetyka może skorzystać także twoje dziecko. Jeśli mały pacjent nie chce jeść, lub przeciwnie, jego masa ciała jest za duża, dowiesz się, jak to zmienić.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments